سایه منطقه پرواز ممنوع، بار دیگر در لیبی قوت گرفت

به گزارش مجله نازلارا، ایسنا نوشت: نخست وزیر ایتالیا خاطرنشان کرد، ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز لیبی می تواند به توقف اقدامات جنگی در این کشور یاری کند.

سایه منطقه پرواز ممنوع، بار دیگر در لیبی قوت گرفت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در سال 2019 میلادی در رم، اظهار داشت: ما فقط با دو ارتش در لیبی روبرو نیستیم بلکه با اشخاص مسلح و قبایل نیز روبرو هستیم که این کشور را به صورت غیر قابل تصوری تکه تکه نموده است. این موضوع درست نیست که می توان با راه حلی نظامی، ثبات را طی چند هفته به لیبی بازگرداند.

وی در ادامه اضافه نمود: ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز لیبی می تواند ابزار مناسبی برای برقراری آتش بس و صلح و نیز توقف اقدامات جنگی در این کشور باشد.

کونته تاکید نمود که در جریان گفت وگو با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از وی خواسته است که از انجام عملیات زمینی در لیبی جهت حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به رهبری فائز السراج امتناع کند.

نخست وزیر ایتالیا همچنین توضیح داد: عملیات ترکیه راستا را در مقابل تشدید تنش نظامی غیرقابل تصوری باز می نماید و تلفات زیادی را در میان غیرنظامیان به وجود می آورد و به هیچ کس اجازه تحقق پیروزی را نخواهد داد.

پیشتر دولت وفاق ملی لیبی از آنکارا خواسته بود یاری هوایی، زمینی و دریایی برای مقابله با حملات نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر ارائه دهد.

بعد از سال 2011 میلادی که معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی در جریان ناآرامی ها با حمایت ناتو بعد از چهار دهه ماندن در قدرت برکنار و کشته شد، این کشور نفت خیز بحران های جدیدی به خود دید. لیبی از آن موقع شاهد ظهور دو رقیب در کرسی قدرت بوده است؛ خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی در قسمت شرق این کشور و دیگری دولت وفاق ملی مستقر در طرابلس که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 170

به "سایه منطقه پرواز ممنوع، بار دیگر در لیبی قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه منطقه پرواز ممنوع، بار دیگر در لیبی قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید