شناسایی سازه های تدفینی در میدان شهرداری رودسر

به گزارش مجله نازلارا، ایلنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، شناسایی سازه های تدفینی در میدان شهرداری رودسر صورت پذیرفت.

شناسایی سازه های تدفینی در میدان شهرداری رودسر

ولی جهانی (مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان) گفت: با توجه به اهمیت شهر رودسر در ادوار مختلف تاریخی، انجام مطالعات باستان شناسی و عملیات برآورد با هدف لایه نگاری و شناخت ادوار فرهنگی مختلف این شهر در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان اضافه کرد: این مطالعات با مشارکت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر و به سرپرستی مانا روحانی در جریان است.

جهانی توضیح داد: قدمت شهر رودسر با توجه به متون تاریخی به حکومت محلی علویان باز می گردد و این شهر در دوران حاکمیت آل زیار، آل بویه و آل کیا از مراکز مهم حکومتی بشمار می رفت اما در جریان توسعه شهر و احداث خیابان ها بعضی از آثار فرهنگی دوره های گذشته این شهر متأسفانه از بین رفته است.

او اضافه کرد: از جمله اهداف فعالیت های باستان شناسی در میدان شهرداری رودسر، شناخت لایه های مختلف فرهنگی این شهر است و در جریان این فعالیت ها، سازه های تدفینی مرتبط با ادوار مختلف تاریخی شناسایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با تقدیر از مشارکت شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر رودسر برای پشتیبانی از انجام این طرح پژوهشی گفت: امیدواریم با انتها این فصل از پژوهش ها اطلاعات مفیدی از پیشینه فرهنگی این شهر تاریخی جمع آوری و مستند سازی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1503

به "شناسایی سازه های تدفینی در میدان شهرداری رودسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی سازه های تدفینی در میدان شهرداری رودسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید