عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک

به گزارش مجله نازلارا، سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین به زودی در بازار بورس اوراق بهادار عرضه می گردد.

عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، علیرضا بلگوری با اشاره به اقدامات این بانک در رعایت الزامات ابلاغی مواد 16 و 17 قانون برطرف موانع فراوری، گفت: در این ارتباط شرکت هایی که امکان عرضه در بازار بورس و فرابورس را داشتند انتخاب شدند که با هماهنگی سازمان بورس و اوراق بهادار اقدامات لازم در جهت واگذاری این شرکت ها در حال اجرا و پیگیری است.

او اضافه نمود: در این راستا اقدامات اولیه در جهت پذیرش شرکت لیزینگ اقتصادنوین اجرا شده است و در حال حاضر در انتظار درج نماد و بلافاصله تکمیل مدارک و عرضه سهام این شرکت هستیم که پیش بینی می کنیم در آینده نزدیک به انجام خواهد رسید.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین همچنین درباره شرایط عملیاتی و سودآوری شرکت لیزینگ اقتصادنوین گفت: از منظر سودآوری، سود خالص شرکت در دوره شش ماهه منتهی به سرانجام شهریورماه امسال در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 48 درصد رشد داشته است. همچنین سود عملیاتی این شرکت در شش ماه نخست امسال در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشدی نزدیک به 55 درصد را تجربه نموده است. مبلغ تسهیلات ارائه شده در حوزه خودروهای سبک و سنگین و تجهیزات نیز با رشدی بالغ بر 285 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است. این در حالی است که با وجود رشد قابل توجه تسهیلات اعطایی و شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا و رکود کسب وکار، نسبت معوقات به مانده تسهیلات طی دوره یادشده نسبت به دوره مشابه سال قبل بهبودیافته است.

بلگوری در خصوص برآورد قیمت سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در زمان عرضه توضیح داد: اظهارنظر در خصوص این موضوع منوط به گزارش های ارزش گذاری است اما با توجه به شرایط عملکردی این شرکت و ارزش بازار سهم سایر شرکت های رقیب، قیمت واقعی سهام در زمان عرضه تفاوت قابل ملاحظه ای با بهای تمام شده سهام داشته و سود مناسبی را برای بانک اقتصادنوین ایجاد خواهد نمود.

لازم به ذکر است، شرکت لیزینگ اقتصادنوین به عنوان یکی از عظیم ترین شرکت های واسپاری عرضه شده در بازار بورس اوراق بهادار با سرمایه ثبتی سه هزار میلیارد ریال است که خدمات متنوع لیزینگ را ارائه می نماید.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین همچنین از اقدامات اجرا شده در جهت پذیرش شرکت پرداخت نوین آرین که از شرکت های فعال در حوزه صنعت PSP کشور است، در بازار فرابورس اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 798

به "عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید