قبل از خرید آنلاین پرواز به این نکات توجه کنید!

به گزارش مجله نازلارا، خرید آنلاین پرواز

یکی از موهبت هایی که تکنولوژی به انسان ها هدیه داده است، همین اینترنت است. اینترنت هم که هزار کارآیی مثبت و به درد بخور دارد. یکی از کارآیی های بسیار سرآمد این هدیه تکنولوژی، امکان خرید آنلاین هر چیزی است که در آن به نمایش گذاشته شده است. خرید آنلاین پرواز نیز یکی از برترین انواع خریدهای آنلاین و اینترنتی است که امکان آن برای هر کسی وجود دارد. اما برای خرید پرواز آن هم به صورت اینترنتی، نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید حتما به آن ها توجه نمایید. در ادامه با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، نکات مهمی که در هنگام خرید آنلاین پرواز باید به آن دقت کنید را مورد آنالیز قرار دهیم.

قبل از خرید آنلاین پرواز به این نکات توجه کنید!

بدیهی ترین نکته ای که باید قبل از خرید اینترنتی از آن اطمینان داشته باشیم این است که آیا ایمیل و یا کارت بانکی فعالی که دارای رمز دوم است را داریم یا نه؟ به هر حال شما چه حضوری و چه اینترنتی بخواهید پروازی را خریداری کنید باید ایمیل و شماره کارت درست داشته باشید تا در نهایت بتوانید به راحتی عملیات مورد نظر خود را انجام دهید. به هر حال اگر فاقد هر کدام و یا هر دوی این ها هستید و می خواهید خرید آنلاین پرواز را انجام دهید، همین حالا هم برای ایجاد آن ها دیر نیست.

اگر حساب کاربری و ایمیل ندارید می توانید همین الان به وب سایت گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات مورد نظر، یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و به همین راحتی این مشکل را حل نمایید.

در رابطه با حساب بانکی و یا کارت بانکی نیز همین شرایط وجود دارد. کافی است که در صورت نداشتن حساب به بانک مراجعه کنید و در عرض 30 دقیقه حساب بانکی داشته باشید و اگر هم که کارت عابر ندارید، شاید در عرض کمتر از 20 دقیقه کارت بانکی عضو شبکه شتاب برای شما صادر گردد که در نهایت شما بتوانید به راحتی تراکنش های اقتصادی خود را انجام دهید. برای فعال کردن رمز دوم کارت عابر خود نیز به ATM ها مراجعه کنید و با توجه به راهنمای دستگاه به راحتی سرویس رمز دوم خود را فعال نمایید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که آیا می خواهید به صورت مستقیم از ایرلاین ها خرید کنید و یا این که به شرکت ها و آژانس های هواپیمایی مراجعه نمایید؟ اگر در نظر دارید از راه اول خرید آنلاین پرواز خود را انجام دهید باید به وب سایت رسمی یکی از این شرکت ها مراجعه نموده و با توجه به راهنما و نقشه سایت به صورت مستقیم از خودشان بلیت تهیه نمایید.

اگر هم که راه دوم، یعنی خرید از طریق شرکت های آژانس هواپیمایی را در نظر دارید می توانید دقیقا همانند راه اول وارد وب سایت شرکت مورد نظر خود شوید و با انتخاب یکی از گزینه های خرید آنلاین تور، خرید آنلاین پرواز و یا حتی خدماتی همانند رزرو آنلاین هتل، خرید خود را انجام دهید. جالب است که این نکته مهم را بدانید و به آن واقف باشید که با خرید خدماتی همانند پرواز، هتل، تور و یا هر سرویس دیگری از آژانس های هواپیمایی همانند آژانس مسافرتی الی گشت می توانید عواملی همانند تخفیف در فروش بلیط و قیمت تمام شده آن برای شما، ساعت پرواز، جایگاه پرواز و بسیاری از المان های دیگر را در برترین شرایط موجود و یا حتی به انتخاب خودتان در اختیار داشته باشید و خرید موفقی را تجربه نمایید.

نکته دیگری که می خواهیم آن را به شما بگوییم از آن دست نکاتی است که خیلی ها با بی دقتی در آن باعث به وجود آمدن مشکل برای سفر و پرواز خود شده اند. توجه داشته باشید که در صورت خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی نام شما به عنوان مسافر در فهرست پرواز ایرلاین مورد نظر قرار می گیرد و در زمان مراجعه به فرودگاه تنها با ارائه یک کارت شناسایی همانند شناسنامه و یا کارت ملی می توانید کارت پرواز خود را دریافت کنید و سوار هواپیما شوید. با این حال برای این که جلوی بروز هرگونه مشکل احتاقتصادی گرفته گردد بهتر است تا محض محکم کاری حتی یک اسکرین شات یا پرینت هم از مرحله پایانی خرید آنلاین خود به همراه داشته باشید.

خیلی ها هم هستند که بعد از خرید آنلاین پرواز به هر دلیلی پشیمان می شوند و می خواهند تا خرید خود را کنسل نمایند. اگر برای شما هم این رخ داد، بد نیست این نکته را بدانید که کلیه بلیت های معمولی و البته غیر چارتر پس از کسر مبلغ مشخصی خسارت از طرف ایرلاین، مبلغ پرداختی شما به حسابتان واریز خواهد شد. ضمناً پول شما پس از کسر در همان روزی که کنسلی را انجام دادید، پرداخت می گردد.

از مرحله خرید و نکاتش که بگذریم، اولین مسئله مهمی که در خرید آنلاین پرواز در پیش روی شما قرار گرفته است این است که از چه کلاس پروازی بهره ببرید تا سفر راحت تری داشته باشید؟ البته پر واضح است که در انتخاب کلاس پروازی نکات بسیار معین نماینده دیگری تاثیر گذار هستند اما تا به حال به پرطرفدارین و کم طرفدارترین جایگاه های یک هواپیما که قرار است اصلی ترین نیاز شما در پرواز را برآورده نمایند، فکر نموده اید؟ در اساس بعضی آمارهای منتشر شده جهانی، بعضی از جایگاه های هواپیما شانس بیشتری برای خروج و یا حتی زنده ماندن را در صورت فرود اضطراری و یا شرایط بدتر در اختیار مسافران خود قرار می دهند.

بر اساس این آمارها مسافرانی که در 5 ردیف جلویی هواپیما و یا جایگاه های خروج اضطراری می نشینند، شانس زنده ماندن به مراتب بیشتری نسبت به سایر مسافران در اختیار دارند. در مقابل این شرایط، بعضی از جایگاه های هواپیما ممکن است به هیچ وجه باب میل شما نباشند! این شرایط زمانی سخت تر می گردد که پرواز شما طولانی هم باشد.

در حالت کلی، مسافران ترجیح می دهند که در کنار آشپزخانه و یا سرویس های بهداشتی ننشینند. البته از جایگاه های میانی هواپیما نیز نباید گذشت زیرا، رفت آمدهای زیاد مهمانداران و مسافران شما را کلافه خواهد نمود. با این تفاسیر، باید بدانید که بعضی از ایرلاین ها در همان زمان خرید آنلاین پرواز به شما امکان انتخاب جایگاه را نیز می دهند اما اگر از ما بپرسید می گوییم که بهتر است این کار را نکنید زیرا، یکی از رازهای هواپیمایی ها این است که بعضی از برترین جایگاه های هواپیماها تا روز پرواز به هیچ کس فروخته نمی گردد!

در واقع این جایگاه ها برای کسانی کنار گذاشته می گردد که حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری در زمان خرید بلیط باشند. این مبلغ اضافه مربوط به وقتی است که همچنان زمان قابل ملاحظه ای تا پرواز به جای مانده باشد و طبیعتاً زمانی که تنها چند ساعت بیشتر به پرواز نمانده و هنوز تعدادی از جایگاه های خوب بدون مسافر هستند، شما شانس زیادی برای تجربه پرواز خود بر روی یکی از این جایگاه ها خواهید داشت پس، برای خرید جایگاه خود اصلا عجله نکنید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که بلیت پرواز خود را برای روزی بگیرید که از طرف دیگران برای پرواز انتخاب نمی گردد! تجربه ثابت نموده است که خرید بلیت هواپیما در روزهایی از هفته، ماه و سال که محبوبیت خاصی روی تقویم ندارند، بسیار راحت تر و بهتر است و از همه مهم تر قیمت های آن ها نیز بسیار کمتر هستند.

البته قانون نانوشته دیگری نیز وجود دارد که می گوید که اگر تصمیم قطعی دارید که در یکی از ایام خاص مثل عید نوروز، تابستان و یا اعیاد و مناسبت های خاص به جایی سفر کنید، بهتر است از مدت ها قبل اقدام به تهیه بلیط کنید، تا مطمئن باشید که خرید آنلاین پرواز خود را با برترین شرایط و قیمت انجام داده اید. اما گاهی این قانون هم برعکس جواب می دهد!

به هر حال پیشنهاد می کنیم که برای سفر به هر کجا که می خواهید بروید از مدت ها قبل اقدام کنید تا به راحتی پرواز مناسب از هر نظر را داشته باشید. مثلا؛ در خرید پروازهای بین المللی معمولاً روزهای شنبه، سه شنبه و چهارشنبه روزهای آرام تر و خلوت تری برای خرید هستند. شما اگر در همین روزها در ساعات اولیه روز و صبح نیز اقدام به تهیه بلیت کنید، خرید آنلاین پرواز راحتی را تجربه خواهید کرد.

نکته مهم دیگر این است که شما فکر می کنید که در طول پرواز ممکن است که نیاز به خوردن غذا و یا تنقلات پیدا کنید؟ به هر حال عوامل طبیعی و غیر طبیعی زیادی ممکن است پیش بیاید که دست به دست هم دهند تا در طول پرواز باعش شوند که شما احساس گشنگی کنید.

به هر حال از آن جایی ممکن است ندانید باید بگوییم که، شما در هنگام خرید آنلاین پرواز این امکان را دارید که از روی منو از قبل سفارش دهید که در طول پرواز چه غذایی بخورید و با چه چیزهایی از شما پذیرایی گردد.

به این صورت اگر هم حتی فراموش کردید چیزی بخورید یا ضعف کردید، می توانید مطمئن باشید که از شما با انتخاب خودتان و طبق ذائقه شما پذیرایی خواهد شد. بد نیست این نکته را بدانید که پذیرایی ایرلاین ها به لحاظ کمیت و حتی گاهی کیفیت به هیچ وجه قابل مقایسه با پروازهای داخلی نیست.

منبع: الی گشت
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1452

به "قبل از خرید آنلاین پرواز به این نکات توجه کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از خرید آنلاین پرواز به این نکات توجه کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید