مسائل تولید با سرمایه گذاری حل می شود

به گزارش مجله نازلارا، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تمام دولت ها بین 47 درصد تا 90 درصد افت ارزش پول ملی داشته ایم که ناشی از افزایش نقدینگی به علت کسر بودجه و چاپ پول است که پدیده دلاری شدن اقتصاد را شکل می دهد.

مسائل تولید با سرمایه گذاری حل می شود

داوود دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه تیتر امشب با بیان این که همه مسائل مالی کشور راهکار دارد، اضافه نمود: درونزا نبودن تولید به این معنی است که رشد تولید همواره متکی به عوامل بیرونی و خارج از کنترل ما است یعنی با بالا و پایین شدن قیمت نفت یا ایجاد مشکل در فروش آن، اقتصاد دچار مشکل می شود حتی وقتی هم که درآمدمان از نفت بیشتر بود هم دچار بیماری هلندی و افزایش واردات و آسیب دیدن صنایع داخلی بودیم، از این جهت باید کاری کنیم که از وضع وابستگی به نفت رها شویم.

این کارشناس اقتصاد با تاکید بر این که اداره کشور با صادرات غیر نفتی شدنی است گفت: یکی از راه های آن سرمایه گذاری است، باید کاری کنیم که مسائل تولید که یکی از آن سرمایه گذاری است حل شود و باید سرمایه گذاری در کشور را تشویق کنیم.

دانش جعفری با اشاره به ناپایداری های مالی در کشور و کاهش قدرت خرید مردم گفت: هر چقدر افت ارزش پول ملی بیشتر باشد نیاز به افزایش نقدینگی بیشتر خواهد شد، ما در تمام دولت ها بین 47 درصد تا 90 درصد افت ارزش پول ملی داشته ایم که ناشی از افزایش نقدینگی به علت کسر بودجه و چاپ پول است که پدیده دلاری شدن اقتصاد را شکل می دهد.

او با بیان این که نباید فروش نفت را به بودجه جاری کشور متصل کرد گفت: از جمله راهکار های حفظ قدرت خرید مردم، ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد تناسب بین نوع کار ها و دستمزدهاست.

دانش جعفری با اشاره به ضرورت جلوگیری از فرار مالیاتی و افزایش پایه های مالیاتی گفت: باید امنیت و تامین اجتماعی جدیدی برای مقابله با بیماری های ویروسی مثل کرونا به وجود بیاوریم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 778

به "مسائل تولید با سرمایه گذاری حل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل تولید با سرمایه گذاری حل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید