مطابقت مدافع تیم ملی فوتبال ایران با DNA باشگاه اندرلخت

به گزارش مجله نازلارا، به گزارش خبرنگاران، سایت voetbalnieuws بلژیک عملکرد سیدمجید حسینی مدافع ایرانی تیم فوتبال ترابوزان اسپور ترکیه را زیر ذره بین برده است. مجید حسینی یکی از بازیکنان مدنظر باشگاه اندرلخت بلژیک است و این سایت در گزارش خود ضمن تمجید از توانایی های مدافع ایرانی، از حسینی به عنوان یک گزینه ایده آل برای تیم اندرلخت نام برده است.

مطابقت مدافع تیم ملی فوتبال ایران با DNA باشگاه اندرلخت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

اندرلخت علاوه بر حسینی، آدرلسون برزیلی را مدنظر دارد اما جذب این بازیکن به دلیل سازگاری فرهنگی با اروپا و یکسری از نقاط ضعف در بازی این مدافع برزیلی، در اولویت قرار ندارد.

سایت بلژیکی درباره حسینی نوشت:

به نظر می رسد جذب مجید حسینی ریسک کمتری داشته باشد. روزنامه ترکی گاتزتا دامگا گفت که اندرلخت هنوز به دنبال ملی پوش ایران است. در جابجایی تابستانی گذشته، حسینی پیوسته با اندرلخت در ارتباط بود اما انتقالش به این تیم عملی نشد. علاوه بر اندرلخت، این مدافع میانی مورد علاقه تیم های شارلوا، سمپدوریا، المپیاکوس و چند تیم ترکیه ای هم هست. حسینی از سال 2018 با ترابوزان اسپور قرارداد دارد و در نتیجه با فرهنگ (جنوب شرق) اروپا و فوتبال موردنظر کاملاً آشنا است. با این حال از تاریخ 30 ژوئن 2021، قرارداد حسینی با ترابوزان تمام می شود و او از نظر اقتصادی هم گزینه بسیار جالبی برای اندرلخت خواهد بود. ترابوزان مایل است همکاری با حسینی را ادامه بدهد. گفته می شود این باشگاه در حال حاضر پیشنهاد جدیدی را برای تمدید قرارداد به حسینی ارائه کرده است.

در سطح فرهنگی و ورزشی، مجید حسینی باید تا حدودی در اندرلخت سازگار شود اما نه در حدی که آدرلسون برزیلی باید انجام دهد. حسینی همچنین یک سبک بازی خاص دارد که بهتر با تیم اندرلخت و فلسفه مربی این تیم یعنی وینسنت کمپانی سازگار است. در سوپر لیگ ترکیه، این بازیکن ایرانی یکی از بهترین مدافعان میانی است. در این فصل از مسابقات لیگ ترکیه اما حسینی بازی های زیادی انجام نداد. او در کل حدود 308 دقیقه بازی کرده است اما این کم بازی کردن بیشتر به دلیل آسیب دیدگی های مختلف از ناحیه کمر و کشاله ران بوده است. چند هفته پیش حسینی به ویروس کرونا آلوده شد اما اگر کاملاً آماده باشد، حسینی همیشه در ترکیب اصلی عبدالله آوچی سرمربی ترابوزان است.

باوجود فرصت های محدود بازی، حسینی خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان میانی سوپر لیگ نشان می دهد. به عنوان مثال کارایی دفاعی حسینی در سطح بالایی است. او در 78 درصد از تقابل ها برنده بوده است و این آمار خیلی بالاتر از مدافعان میانی فعلی در اندرلخت است. باید این را مدنظر داشت که حسینی فقط 308 دقیقه بازی کرده است و بین لیگ ترکیه و لیگ بلژیک تفاوت وجود دارد.

حسینی از عملکرد دفاعی بسیار خوبی برخوردار است اما از یک مدافع در تیم اندرلخت و در فلسفه وینسنت کمپانی انتظار بیشتری می رود. به عنوان مثال ظرفیت های فوتبال و حسینی فزونی زیادی نسبت به آدرلسون برزیلی دارد که عملکرد نسبتاً ضعیفی در این بخش دارد. ترکیب ویژگی های دفاعی و مهارت های فوتبالی حسینی او را به یک پروفایل رویایی برای اندرلخت تبدیل می کند.

حسینی دومین مدافع برتر لیگ ترکیه است. او با دقت پاس 94 درصدی حتی بالاتر از مت میازگا و هنس دلکرویکس (دو مدافع تیم اندرلخت) قرار می گیرد. این دو مدافع اندرلخت از این حیث جزو مدافعان برتر لیگ بلژیک هستند. حسینی در پاس های رو به جلو هم امتیاز بالایی دارد… وینسنت کمپانی اهمیت زیادی به پاس رو به جلو می دهد که باعث شکستن خطوط حریف می شود. به همین دلیل او چند بار به جای موریلو، از ساردلا استفاده کرد. این نشان می دهد مجید حسینی دارای چند ویژگی خاص است که کاملاً در DNA اندرلخت جای می گیرد. علاوه بر این، با انتها قرارداد حسینی در ماه ژوئن می توان این بازیکن را رایگان به خدمت گرفت. یک معامله واقعی خود را در اندرلخت تحمیل می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 951

به "مطابقت مدافع تیم ملی فوتبال ایران با DNA باشگاه اندرلخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطابقت مدافع تیم ملی فوتبال ایران با DNA باشگاه اندرلخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید