معاون وزارت ورزش: انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است، بار بزرگی از گردن دولت بعدی برمی داریم

به گزارش مجله نازلارا، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مجامع استقلال و پرسپولیس گفت : عدم شفافیت و بی برنامگی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم.

معاون وزارت ورزش: انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است، بار بزرگی از گردن دولت بعدی برمی داریم

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در آستانه ورود دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه گفت : خوشبختانه گزارش های حسابرسی دقیق، شفاف و تاییده شده آماده است و اکنون به موعد عمل به یک آرزوی قدیمی و بحق فوتبالدوستان و قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس نزدیکتر شده ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان از فرایند مفصل کارشناسی و نشست متعدد با کارشناسان و صاحب نظران و تعامل گسترده با وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس بعنوان محور موفقیت و تسریع در واگذاری استقلال و پرسپولیس یاد کرد و گفت: اکنون در زمان تاریخی و مهمی برای این دوباشگاه قرارداریم و قطعا واگذاری آنها ضمن تقویت مشارکت طرفداران و علاقمندان ورزش و فوتبال در اداره فوتبال کشور ، فرصت عظیمی برای بروز توانایی مدیریتی این بخش ایجاد می نماید و به نظر من بخش خصوصی با حمایت های منطقی و اصولی دولت ، توانایی مدیریت استقلال و پرسپولیس را دارد.

وی اضافه نمود: باید به ظرفیت ها و توانایی های مردم و بخش خصوصی اعتماد کنیم چرا که از این جهت به توسعه ملی فوتبال یاری نموده ایم و همزمان بستری برای رقابت و رشد سالم فوتبال و باشگاهداری ایجاد می کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت : این دولت مصمم به اجرای قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس بود و خوشبختانه آمادگی فکری برای پذیرش بخش خصوصی در مجموعه دولتمردان وجود دارد .

علی نژاد ادامه داد : با خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، بار عظیمی را از گردن فوتبال و کشور و حتی دولت بعد بر می داریم و قطعا یکی از ثمرات عظیم واگذاری شفاف و قانونی و کارشناسانه سرخابی ها جمع شدن بساط دلالان و ناکامی سود جویان در این دو تیم است چرا که مردم و سهامداران بخوبی از داشته های خود محافظت می نمایند.

وی با اشاره به آماده شدن گزارشات حسابرسی استقلال و پرسپولیس گفت : عدم شفافیت مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم با رعایت مصلحت های کلان ملی به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم و هم انگیزه بخش خصوصی را افزایش دادیم.

علی نژاد انتقاد بعضی از مدیران سابق دوباشگاه به فرایند خصوصی سازی را ناشی از عدم اطلاع آنان از بازار سرمایه والزامات آن دانست و گفت: شاید هم شفاف شدن گزارشات اقتصادی و ارزیابی عملکرد مدیران قبلی در فرایند خصوصی سازی آنها را نگران نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 871

به "معاون وزارت ورزش: انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است، بار بزرگی از گردن دولت بعدی برمی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزارت ورزش: انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است، بار بزرگی از گردن دولت بعدی برمی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید