معرفی مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی؛ ورود مزدا به دنیای خودروهای سبز

به گزارش مجله نازلارا، رشد بازار کراس اوورها و شاسی بلند ها از یک سو و افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی از سوی دیگر، خودروسازان را به سمت ساخت خودروهای بلندقامت الکتریکی سوق داده است. مزدا MX-30 نیز قرار است تا نماینده مزدا در این بازار پرتراکم باشد.

معرفی مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی؛ ورود مزدا به دنیای خودروهای سبز

مزدا MX-30 نخستین خودرو سبز این شرکت است که از سال آینده به بازارهای جهانی عرضه می گردد. با این وجود مزدا تصمیم گرفته تا رویه متفاوتی برای توسعه محصول جدید خود داشته باشد.

از این رو مزدا MX-30 را نمی توان یک خودرو الکتریکی خالص دانست و خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته تا استفاده از باتری های حجیم که منجر به برد محدود می شوند را کنار بگذارد.

مزدا MX-30 در حقیقت یک خودرو برای استفاده شهری است که نیازی به باتری های عظیم، سنگین و گران که از ترکیب فلزات نادر و گران بها ساخته می شوند، ندارد و به همین دلیل مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی خفیف به بازار عرضه می گردد.

مراسم اعلام این خبر رسمی در مورد مزدا MX-30 ، در جریان یک رویداد رسمی در توکیو برگزار گردید. این خودرو به همراه چند محصول دیگر از مزدا، قرار است به عنوان خودروهای یاد بود برای صدمین سالگرد تأسیس مزدا به بازار عرضه شوند.

یک پیشرانه برای دو خودرو

پیشرانه مورد استفاده برای مزدا MX-30 ، همان موتوری است که در مزدا CX-30 مورد استفاده قرار گرفته، یعنی موتور دولیتری بنزینی با ترکیب سیستم هیبریدی خفیف. مزدا CX-30 از مدتی پیش در بازار اروپا عرضه می گردد.

در مورد این سیستم در وب سایت مزدا شرحات کوتاهی به شرح زیر ارائه شده است

در پیشرانه مورد استفاده در مزدا MX-30 ، از یک ژنراتور کوچک استفاده شده که نیروی ایجاد شده حاصل از ترمز دریافت را که معمولا هدر می رود، جمع آوری می نماید. این انرژی برای یاری به بهینه سازی فرآیند فعالیت پیشرانه استفاده می گردد.

این انرژی با استفاده از فناوری بهینه سازی رانندگی، برای استفاده در سیستم های برقی اتومبیل به کار می رود و بنابراین می توان در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی کرد. این انرژی به طور معمول از باتری خودرو و بر اثر سوختن بنزین تأمین می گردد.

هیچ شرح اضافه دیگری در مورد عملکرد این سیستم ارائه نشده است، اما به نظر می رسد این فناوری برای مشتریان نسبتا جدید جلوه نموده و به مزدا یاری می نماید تا کراس اوورهای بیشتری را به فروش برساند.

منبع: MAZDA

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 593

به "معرفی مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی؛ ورود مزدا به دنیای خودروهای سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی؛ ورود مزدا به دنیای خودروهای سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید