ناامیدی بایدن از دادگاه استیضاح ترامپ

به گزارش مجله نازلارا، یک رسانه آمریکایی به نقل از رئیس جمهور این کشور نوشته مجلس سنا احتمالاً از آرای کافی برای مجرم شناختن دونالد ترامپ در دادگاه استیضاح او برخوردار نخواهد بود.

ناامیدی بایدن از دادگاه استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته فکر نمی نماید در مجلس سنای آمریکا از مجرم شناختن دونالد ترامپ در دادگاه استیضاح او حمایت کافی وجود داشته باشد.

جو بایدن در مصاحبه ای مختصر با شبکه خبری سی ان ان گفت فکر نمی نماید 17 نماینده جمهوری خواه به مجرم شناخته شدن ترامپ رأی مثبت بدهند.

اشاره بایدن به 17 نماینده جمهوری خواه در مجلس سنا است که برای تصویب استیضاح ترامپ در این مجلس باید با 50 سناتور دموکرات همراه شوند.

تصویب استیضاح رئیس جمهور در مجلس سنا مستلزم موافقت دو سوم اعضای این مجلس (67 سناتور) است. 100 کرسی سنا در حال حاضر به صورت مساوی بین نماینده های دموکرات و جمهوری خواه تقسیم شده و تأیید جرم ترامپ مستلزم آن است که علاوه بر همه 50 نماینده دموکرات، 17 نماینده جمهوری خواه هم به محکومیت او رأی بدهند.

چنانچه رئیس جمهوری در دادگاه استیضاح مجرم شناخته گردد از سمتش عزل شده و از تصدی مناصب فدرال در آینده محروم خواهد شد.

ساعاتی قبل تر رسانه های آمریکا گزارش دادند مجلس نمایندگان آمریکا بند های استیضاح ترامپ را تحویل مجلس سنا داده است.

کنگره آمریکا حدود دو هفته پیش در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند.

اما حامیان ترامپ به سمت کنگره هجوم بردند و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی وارد ساختمان کنگره شدند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

به همین دلیل، مجلس نمایندگان آمریکا بامداد 25 دی ماه با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف، طرح استیضاح مجدد ترامپ را تصویب کرد. این اولین بار در تاریخ 244 ساله ایالات متحده است که مجلس نمایندگان این کشور، دو بار طرح استیضاح یک رئیس جمهور را تصویب می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 891

به "ناامیدی بایدن از دادگاه استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناامیدی بایدن از دادگاه استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید