نحوه دریافت پاداش صرفه جویی مصرف برق از وزارت نیرو

به گزارش مجله نازلارا، وزیر نیرو روز گذشته خاطرنشان کرد که سال جاری برای همه مشترکان که نسبت به سال قبل مصرف خود را کاهش می دهند پاداش صرفه جویی درنظر گرفته شده که مبلغ آن نسبت به پارسال نیز 20 برابر افزایش یافته است.

نحوه دریافت پاداش صرفه جویی مصرف برق از وزارت نیرو

به گزارش ایسنا، طرح تشویق مشترکان از سال گذشته استارت خود، اما تفاوت آن باطرحی که سال جاری اجرایی می گردد افزایش 20 برابری مبلغ پاداش و دربرگیری همه مشترکان است، بدین معنا که هر مشترکی که مقدار مصرف خود را کاهش دهد مشمول این طرح می گردد.

سال گذشته 40 درصد مشترکان خانگی مشمول پاداش خوش مصرفی شدند به طوری که 1350 میلیارد تومان به این دسته از مشترکان تخصیص یافت و حدود هشت میلیون مشترک مشمول قبض رایگان شدند.

این طرح از ابتدای خرداد ماه اجرایی خواهد شد و تا خاتمه شهریور ماه ادامه دارد، مبنای پرداخت پاداش نیز بدین صورت است که به طور مثال اگر مصرف یک مشترک در خرداد ماه سال گذشته 300 کیلووات بوده باشد و سال جاری مقدار مصرف خود را به 200 کیلووات ساعت کاهش دهد مشمول پاداش خواهد شد.

پاداش ماهانه مشترکان نیز به این صورت محاسبه می گردد، الگوی مصرف در منطقه ها عادی 300 کیلووات ساعت است و اگر مشترکی زیر 150 کیلووات ساعت مصرف کند به ازای هر کیلووات 2000 تومان پاداش دریافت خواهد نمود و اگر مشترکی 150 تا 300 کیلووات مصرف داشته باشد به ازای هر کیلووات ساعت 1500 تومان و در پله های بعدی 1000 تومان و 500 تومان پاداش خوش مصرفی از وزارت نیرو اخذ می نماید.

الگوی مصرف در منطقه ها گرمسیری 3000 کیلووات ساعت است، اگر مشترکی زیر 1500 کیلووات ساعت مصرف کند به ازای هر کیلووات 1000تومان پاداش دریافت خواهد نمود و اگر مشترکی 1500 تا 3000 کیلووات مصرف داشته باشد به ازای هر کیلووات ساعت 750تومان و در پله های بعدی 500تومان پاداش خوش مصرفی از وزارت نیرو اخذ می نماید.

اگر در این منطقه ها نسبت به سال گذشته یک کولر خاموش گردد یک میلیون تومان پاداش به مشترک داده خواهد شد.

اگر در این منطقه ها دو کولر خاموش گردد 1.5 میلیون تومان پاداش به مشترک داده خواهد شد. ضمن این که در بسیاری از منطقه ها گرمسیری از کولر هایی با راندمان بسیار پایین استفاده می گردد که با خاموش کردن آن ها و یا جایگزینی آن ها با کولر هایی با راندمان بالا می توان شاهد صرفه جویی های قابل توجهی بود.

اگر مشترکی که در سال گذشته کولر گازی را با دور تند استفاده می نموده سال جاری از دور کند استفاده کند به ازای هر ماه 150 هزار تومان پاداش می گیرد و طبیعتا این پاداش می تواند انگیزه مناسبی برای صرفه جویی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1402 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1674

به "نحوه دریافت پاداش صرفه جویی مصرف برق از وزارت نیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دریافت پاداش صرفه جویی مصرف برق از وزارت نیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید