نخستین شتاب دهنده تخصصی بیابان زدایی مالی راه اندازی شد

به گزارش مجله نازلارا، تفاهم نامه ای با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و شکوفایی زیست بوم کارآفرینی برای دانش آموختگان و پیرو ابلاغ تفاهم نامه چهارجانبه معاونت علمی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق توسعه ملی امضاء شد.

نخستین شتاب دهنده تخصصی بیابان زدایی مالی راه اندازی شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله نازلارا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از فعالیت های مربوط به شتاب دهنده در حوزه تخصصی مهار ریز گردها، بیابا ن زدایی مالی مردمی و شورورزی سرعت می گیرد. آن هم در نتیجه تفاهم نامه ای که با این موضوع امضاء شد.

این تفاهم نامه میان ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری، مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری و شرکت فناور آروند پرتو انرژی راهبردی امضا و بر اساس آن نخستین شتاب دهنده تخصصی بیابان زدایی مالی با حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری راه اندازی شد.

این تفا هم نامه با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و شکوفایی زیست بوم کارآفرینی برای دانش آموختگان و پیرو ابلاغ تفاهم نامه چهارجانبه معاونت علمی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق توسعه ملی با موضوع اجرای برنامه اشتغال گسترده مولد امضاء شد. همچنین اجرایی سازی برنامه توسعه شتاب دهنده های نوآوری تخصصی از اهداف دیگر آن است.

با این اقدام تلاشی دیگر برای توسعه فناوری های نوآورانه در حوزه آب، انرژی های پاک، فرسایش و اقتصاد دانش بنیان این حوزه با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپی انجام می گردد.

همچنین راستا برطرف نیازهای فناورانه حوزه بیابان زدایی مالی مردمی و استارتاپ های مرتبط با آن هموار می گردد تا با شتابدهی و توانمندسازی داخل به وسیله شرکت های دانش بنیان این اقدام انجام گردد.

این تفاهم نامه به امضای اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری، نادر قلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری و پیمان حسیبی مدیر شرکت فناور آروند پرتو انرژی راهبردی رسید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 286

به "نخستین شتاب دهنده تخصصی بیابان زدایی مالی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین شتاب دهنده تخصصی بیابان زدایی مالی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید