نخستین مرکز بین المللی نوآوری در کشور افتتاح می گردد

به گزارش مجله نازلارا، مرکز نوآوری یاس به اسم نخستین مرکز نوآوری بین المللی کشور از هفته آینده فعالیت خود را شروع می نماید.

نخستین مرکز بین المللی نوآوری در کشور افتتاح می گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، مرکز نوآوری بین المللی یاس به همت دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از یکشنبه 20 تیر ماه سال 1400 با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فعالیت خود را به صورت رسمی شروع می نماید.

این مرکز با هدف حمایت از زیست بوم کارآفرینی، تسهیل فرآیند تجاری سازی ایده های دانش بنیان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی دانشجویان مسلمان در اقتصاد دانش بنیان تأسیس شده است و امکان برقراری ارتباطات گسترده با مراکز آموزشی و پژوهشی دنیا اسلام و جذب دانشجویان مستعد و توانمند مسلمان در سراسر دنیا را دارد.

مرکز نوآوری بین المللی یاس کوشش دارد با جذب، سازماندهی، مدیریت و هم افزایی شتاب دهنده ها، استارت آپ ها، شرکت های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه های ماموریتی دانشگاه اهل بیت (ع) نقشی کلیدی در توانمندسازی و توسعه فرهنگی و مالی مسلمانان دنیا داشته باشد.

این مرکز نوآوری امکان حضور دانشجویان خارجی را در شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم می نماید. این دانشجویان پس از تحصیل و کسب مهارت در مرکز نوآوری یاس می توانند مقدمات توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و استقرار شعب شرکت های دانش بنیان و استارتاپی در کشورهای خود را ایجاد نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1189

به "نخستین مرکز بین المللی نوآوری در کشور افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مرکز بین المللی نوآوری در کشور افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید