پرداخت یارانه سفر به 7 مقصد گردشگری

به گزارش مجله نازلارا، 20 درصد از هزینه سفر به 7 مقصد گردشگری در قالب یارانه سفر پرداخته می شود تا گردشگران بیشتری به منطقه ها کمترشناخته شده سفر کنند.

پرداخت یارانه سفر به 7 مقصد گردشگری

مسعود سلطانی فر رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی درباره اینکه شعار روز جهانی جهانگردی، گردشگری برای همه است اما در ایران همه افراد جامعه از جمله قشر کم درآمد، معلولان، سالمندان و... نمی توانند به سفر بروند، گفت که این شعار امسال سازمان جهانی جهانگردی به این معناست که می بایست از این به بعد در این حوزه بیشتر کار کنیم.

وی در پاسخ به اینکه سال هاست جامعه معلولان کشور می گویند جایی مثل موزه ها امکانات لازم را برای بازدید آنها فراهم نمی کنند و شما هم وعده اجرایی شدن تورهای ارزان و یارانه سفر را از اول پاییز داده بودید گفت که اماکن اقامتی ما به مرور خود را برای پذیرش معلولان آماده می کنند و موزه های بزرگ کشور نیز برای حضور این افراد مجهز شده اند بقیه موزه ها نیز باید به مرور امکانات لازم را ایجاد کنند.

رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی افزود:

برای هفت مقصد نو گردشگری برنامه ریزی کرده ایم که امسال همه اقشار جامعه بتوانند سفر کنند و 20 درصد از هزینه سفر آنها را در قالب یارانه سفر می پردازیم.

سلطانی فر در تشریح جزئیات این طرح گفت که تا به امروز سه استان این کار را شروع کرده اند و بقیه استان ها با توجه به شرایط آب و هوایی خود در حال برنامه ریزی برای انجام سفرهای ارزان هستند. بنابراین در قالب یک کانون، هماهنگی گردشگری سفر ارزان در دستور کار قرار گرفته و دست اندرکاران گردشگری باید به کمک ما بیایند و یک همگرایی وجود داشته باشد. به نظرم اگر کمی هم ایرلاین ها در زمینه نرخ بلیت هواپیما کوتاه بیایند می توانیم این سفرها را اجرایی کنیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1372

به "پرداخت یارانه سفر به 7 مقصد گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت یارانه سفر به 7 مقصد گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید