پسر اعجوبه 9 ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می شود!

به گزارش مجله نازلارا، لورن سایمنز پسر بچه 9 ساله بلژیکی مشهور به پسر اعجوبه جوان ترین فردی خواهد بود که از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل می شود.

پسر اعجوبه 9 ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می شود!

به گزارش گروه رسانه های مجله نازلارا، لورن سایمنز (Laurent Simons) 9 ساله همان کسی است که ما وی را اعجوبه می نامیم. او در کمال تعجب مقطع دبیرستان را در سن شش سالگی شروع کرد و در همان سن یک پروژه تحقیقاتی را در مرکز تحقیقات پزشکی (AMC) در آمستردام رهبری کرد، چرا که معتقد بود دروس دبیرستان از شدت سادگی حوصله او را سر می برد. لورن تنها هفت سال داشت که دیپلم دبیرستان خود را گرفت .

دستاوردهای او در اینجا متوقف نمی شود. او تحصیل در دانشگاه آیندهوون را از ماه مارس 2019 شروع کرده است و اکنون تنها 9 ماه پس از ورود به دانشگاه در حال فارغ التحصیل شدن و انجام پروژه نهایی خود است .

وی با فارغ التحصیلی به عنوان مهندس برق به عنوان جوان ترین فارغ التحصیل دانشگاهی جهان رکورد جهان را خواهد شکست .

هم اکنون این عنوان در اختیار مایکل کرنی (Michael Kearney) است که در 10 سالگی از دانشگاه آلاباما فارغ التحصیل شد. این عنوان از سال 1994 به او تعلق دارد، اما به زودی تغییر خواهد کرد .

مطمئناً می توان گفت که لورن سایمنز خارق العاده است. وی که در بلژیک متولد شده دارای ضریب هوشی 145 است و علایق وی از ریاضیات تا پزشکی متغیر است. وی اخیراً به رایانه ها علاقه مند شده است .

همچنین وی دارای یک حافظه تصویری است که به وی امکان می دهد تا طی چند روز به کاری که برای سایر دانشجویان 10 هفته طول می کشد، مسلط شود .

پیتر بالتوس 59 ساله استاد مشهور دانشگاه آیندهوون گفت که دیدن یک کودک در بین دانشجویان 20 ساله بسیار عجیب بود اما خیلی زود فهمیدم که می تواند مانند هر دانشجوی دیگری و حتی بهتر از برخی با من صحبت کند. بالتوس گفت: گاهی فراموش می کنم که او هنوز خیلی جوان است و این کودک 9 ساله به من می گوید که باز هم یک تراشه دیگر را لحیم کرده است .

گذشته از همه دستاوردهای شگفت انگیز لورن، او از لحاظ رفتاری یک بچه عادی است. او عاشق گذراندن تعطیلات آخر هفته با پدربزرگ و مادربزرگ خود و بازی با سگش است. وقتی از عشقش به حیوانات صحبت می کند، چشمانش می درخشد. علاوه بر این نبوغ او باعث نمی شود وقتی شام مورد دلخواهش نیست، غر نزند .

مادرش می گوید: لورن وقتی شام را دوست ندارد، مثل دیگر بچه ها 9 ساله لج می کند و غرر می زند و این اتفاق زیاد می افتد !

به دلیل پیشرفت سریع زندگی آموزشی لورن، دوستان وی عمدتا بزرگتر از خودش هستند. او پیشاهنگی و بازی کردن را دوست ندارد .

پدرش می گوید: لورن هیچ وقت علاقه ای به بازی با همسالان خود نداشته است. او دوست نداشت با اسباب بازی هایش بازی کند و تنها چیزی که به آن علاقه مند شد نحوه کار اسباب بازی ها بود .

این پسر 9 ساله در مصاحبه با رادیو RTBF بلژیک گفت که موضوع مورد علاقه وی به دلیل وسعت آن با موضوعاتی مانند آمار، هندسه و جبر، ریاضیات است. لورن همچنین گفت که جراح یا فضانورد شدن را نیز در سر می پروراند .

با این حال به نظر می رسد نظر او به تازگی تغییر کرده است. وی در مصاحبه ای با یک روزنامه بلژیکی گفت که دیگر نمی خواهد فقط قلب های بیمار را ترمیم کند، بلکه می خواهد برای جایگزینی قلب های قدیمی و مریض، قلب های جدیدی بسازد .

وی گفت: هدف من به عنوان یک دانشمند، طولانی کردن طول عمر انسان است. پدربزرگ و مادربزرگ من بیماری قلبی دارند و من می خواهم به آنها کمک کنم .

در هر حال انتخاب شغل لورن برای والدینش یک نگرانی نیست. پدرش می گوید حتی اگر لورن تصمیم بگیرد نجار شود، مسئله ای نخواهیم داشت، چرا که خوشحالی و خوشبختی او اولویت شماره یک ماست .

والدین لورن به تازگی به دنبال جستجوی مسیرهای جدید آموزشی برای سیر کردن عطش کسب دانش لورن افتاده اند. آنها چندی است که از نظارت بر پیشرفت تحصیلی پسرشان دست کشیده اند و فقط برای انجام تحقیقات لورن مدام بین ایالات متحده و هلند به مسافرت می پردازند .

به نظر می رسد که کالیفرنیا توجه لورن را به خود جلب کرده است، چرا که بیشتر عمر خود را در آب و هوای نه چندان مطلوب و همیشه ابری و بارانی و غم افزای بلژیک و هلند گذرانده است و آب و هوای کالیفرنیا را دوست دارد. او به تازگی گفته است که می خواهد به کالیفرنیا برود، زیرا هوا در آنجا بسیار خوب است .

لورن پس از اخذ مدرک تحصیلی خود در هلند تصمیم خواهد گرفت که کدام برنامه تحصیلات تکمیلی را دنبال کند. از آنجا که او یک پسر با استعدادهای فراوان است، تصمیمش نامشخص است. مهم نیست که تصمیم وی نجار یا دانشمند شدن باشد، در هر حال به خاطر استعداد خارق العاده اش چشم جهان بر این پسر اعجوبه خواهد بود .

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 55

به "پسر اعجوبه 9 ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر اعجوبه 9 ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید