چند پیشنهاد ساده برای کاهش استرس در روزهای خانه نشینی

به گزارش مجله نازلارا، اگر هنوز استرس جسم و زندگی شما را مختل نکرده و تنها به دنبال راه های ساده ای برای پر کردن وقت خالی و جنگیدن همزمان با اضطراب می شد، این مطلب را بخوانید.

چند پیشنهاد ساده برای کاهش استرس در روزهای خانه نشینی

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

فعالیت کسب و کارتان کم شده؟ به خاطر سلامت کارکنان دورکار شده اید؟ یا اینکه با وجود کار کردن به همان شیوه قبلی، به خاطر کمتر شدن معاشرت ها و تفریحات تان وقت اضافه می آورید؟ وقت اضافه تان چطور می گذرد؟ آمار کشته های بیماری را می خوانید و استرس شما را میخکوب می نماید؟ احساس می کنید تمرکزتان کمتر شده، بهانه گیر شده اید و قلبتان آنقدر عظیم شده که همه قفسه سینه تان را اشغال نموده؟ فکر می کنید چیزی نمانده که اضطراب شما را از پا دربیاورد و بخش زیادی از انرژی تان به مقابله با بیماری هایی می گذرد که ناگهان سر و کله شان پیدا شده؟ شما تنها نیستید! درحالی که دنیا یکی از عظیم ترین بحران هایش را تجربه می نماید، هجوم اضطراب و درگیر شدن با عوارض ناشی از آن طبیعی به نظر می رسد. اگر بیش از اندازه مضطرب یا ناامید هستید، خواندن این مطلب یاریی به شما نمی نماید و چاره ای جز وقت دریافت از یک درمانگر که امکان برگزاری جلسات ویدئویی را دارد، برایتان باقی نمی ماند. اما اگر هنوز استرس جسم و زندگی شما را مختل ننموده و تنها به دنبال راه های ساده ای برای پر کردن وقت خالی و جنگیدن همزمان با اضطراب می شد، این مطلب را بخوانید. ما چند راه چاره قدیمی را به شما یادآوری می کنیم.

دفترچه رنگ آمیزی بخرید

تمرکز کردن روی یک فعالیت تعیین، فارغ از آنکه آن فعالیت چقدر به پیشرفت یا آگاهی شما خدمت می نماید، چیزی است که به آن احتیاج دارید. باید برای چند دقیقه هم شده در یک کار غرق شوید و همه خبرها و آمارها را فراموش کنید. کتاب های رنگ آمیزی عظیمسالان دقیقا همان چیزی هستند که به آن احتیاج دارید. یک جعبه مدادرنگی 24 رنگ و یک کتاب رنگ آمیزی را سفارش دهید و تصور نکنید که وقت خالی تان حتما باید صرف نجات بشر و تحول اندیشه تان گردد. خالی کردن استرس، چیزی است که در شرایط فعلی به آن احتیاج دارید.

در خانه ورزش کنید

نداشتن تحرک کافی می تواند استرس شما را بیشتر کند. یادتان نرود که مغز و بدن شما با هم در ارتباط هستند و اگر فعالیت جسمی تان کمتر گردد، اختلالات روانی هم ساده تر شما را در خود فرو می برند. برای ورزش روزانه برنامه ریزی کنید و با یاری اپلیکیشن ها یا برنامه های یوتیوبی، حتی برای 15 دقیقه در روز هم که شده بدن و ذهنتان را به آرامش ناشی از ورزش دعوت کنید.

بنویسید

شاید نوشتن آنچه که این روزها تجربه می کنید، گذشته از کم کردن استرس تان، ارزش دیگری هم داشته باشد. خواندن اتفاقات عجیب این روزها در سال های پس از طوفان، قطعا جالب به نظر خواهد رسید. اما علاوه بر آن، نمی توان انکار کرد که روزمره نویسی یکی از موثرترین راه های کاهش استرس است. مهم نیست که چه احساسی دارید؛ سعی کنید برای چند دقیقه خودسانسوری را کنار بگذارید و حال و هوایتان را همانطور که در وجودتان جریان پیدا نموده، روی کاغذ بیاورید.

کمتر چای و قهوه بخورید

شما هم یکی از کسانی هستید که چای را نه به خاطر طعم خاص و تاثیر ویژه اش، بلکه به خاطر سرگرم شدن و وقت گذراندن می خورید؟ خب، باید بدانید که حاصل این شیوه وقت گذرانی، چیزی جز افزایش استرس شما نیست. سعی کنید در این روزها مصرف چای و قهوه را کمتر کنید تا هم چرخه خوابتان به هم نریزد و هم اضطرابتان بیشتر نگردد.

برنامه ریزی کنید

عقب افتادن کارها می تواند یکی از دلایل اصلی هجوم اضطراب باشد. اگر شیوه کار کردنتان تغییر نموده، بعید نیست که از برنامه هایتان جا مانده باشید و به خاطر آن مدام با اضطراب درگیر شوید. سعی کنید همه وظایفی که بر دوشتان است را همراه با انتظاراتی که از خود دارید، روی کاغذ بیاورید و برای شان برنامه ریزی کنید تا اضطراب کمتر به شما حمله کند.

در یک کانال طنز عضو شوید

خندیدن یکی از راه های موثر مقابله با استرس است و این روزها محتوای طنز ارزشمند هم به اندازه کافی در اختیار شما قرار گرفته است. سری به صفحات اینستاگرام بزنید و چند اکانت خوب را دنبال کنید. حالا که خبری از خندیدن در کنار دوستان نیست، فرصت قهقهه زدن مقابل تلفن همراه را به خود بدهید. البته در کنار این راه، می توانید شب ها بساط گفت و گوی اینترنتی و تصویری را با دوستان تان فراهم کنید و بهانه تازه ای برای نشاندن خنده روی لب هایتان دست و پا کنید.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 301

به "چند پیشنهاد ساده برای کاهش استرس در روزهای خانه نشینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند پیشنهاد ساده برای کاهش استرس در روزهای خانه نشینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید