کشف گورهای باستانی عجیب در مصر

به گزارش مجله نازلارا، وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر از کشف این گورستان در منطقه باستانی در استان دقهلیه در شمال شرقی شهر قاهره خبر داده است.

کشف گورهای باستانی عجیب در مصر

این گورستان شامل 68 گور است که به شکل بیضی حفر شده و قدمت آن ها به دوره پیش دودمانی مصر، حدود 6000 تا 3150 سال قبل از میلاد مسیح بازمی شود.

همچنین 37 گور مستطیلی شکل نیز در این محوطه یافت شده که مربوط به دوره باستانی موسوم به دوره میانی دوم (از سال 1782 تا 1570 پیش از میلاد) است.

شش گور باقی مانده دیگر نیز به شکل بیضی هستند که قدمت آن ها مربوط به دوره پیش دودمانی سوم مصر بین سال های 3200 تا 3000 قبل از میلاد مسیح است.

طبق اعلام وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، باستان شناسان از درون این گورها بقایای انسان های بالغ و بچه ها، اشیاء مربوط به مراسم تدفین و کوزه های تاریخی را کشف کرده اند.

باستان شناسان چندی پیش نیز در مصر دست به اکتشافی بزرگ زدند و با کاوش در منطقه جنوبی شهر اقصر مصر بقایای یک شهر گمشده با قدمت بیش از سه هزار را کشف کردند.

گفته می شود این شهر که آتن نام دارد توسط آمن هوتب سوم، نهمین پادشاه دودمان هجدهم مصر باستان بنا نهاده شده که بین سال های 1391 تا 1353 قبل از میلاد بر مصر حکمرانی می کرده است.

دولت مصر امیدوار است با این اکتشافات، صنعت گردشگری خود را که به دلیل ناآرامی های سیاسی، گروه تروریستی داعش و همه گیری ویروس کرونا با تبعات منفی فراوانی روبه رو شده بار دیگر به روزهای پررونق بازگرداند.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1113

به "کشف گورهای باستانی عجیب در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گورهای باستانی عجیب در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید