کف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهران

به گزارش مجله نازلارا، در اغلب منطقه ها مصرفی شهر تهران حداقل بودجه موردنیاز برای اجاره یک آپارتمان نقلی به مترمربعی چهار میلیون تومان رسیده و فقط در بعضی محله ها واحدهای کم امکاناتی وجود دارد که به بهای پایین تر از این فایل شده است.

کف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، آنالیز تازه ترین فایل های اجاره عرضه شده در بازار مسکن حکایت از آن دارد که پیدا کردن یک واحد آپارتمان 50 مترمربعی به صورت رهن کامل به بهای زیر 200 میلیون تومان سخت است. به این ترتیب به نظر می رسد حداقل ارزش رهن کامل آپارتمان در تهران به چهار میلیون تومان رسیده است و قیمت های پایین تر از این صرفا به مناطقی تعلق دارد که در زمره کم برخوردارترین محله ها به لحاظ سرانه های شهری به شمار می آیند.

البته فایل های موجود در بازار اجاره اغلب با بهای پیشنهادی به صورت ترکیبی از رهن و اجاره عرضه شده اند، به این ترتیب که بخشی از ارزش رهنی ملک به وسیله فرمول هر یک میلیون تومان ودیعه معادل 30 هزار تومان اجاره به اجاره ماهانه تبدیل شده است تا با استطاعت پرداخت مستاجران هماهنگی بیشتری داشته باشد.

بازار اجاره این روزها جدای از اینکه از تنوع گسترده فایل برخوردار نیست، اما تعداد آپارتمان های اجاری موجود جوابگوی احتیاج متقاضیان در حال جست و جو است، مشروط بر اینکه مالکان در قیمت های پیشنهادی اعلامی انعطاف نشان دهند. بعضی مستاجران در حال جست وجو در بازار معتقدند با توجه به برقراری ثبات نسبی قیمتی در بازار معاملات مسکن از ابتدای سال جاری تا به امروز، اصرار موجران برای افزایش اجاره بها نابجاست و اگر فرایند پرشتاب افزایش اجاره بها متوقف نشود، آنها ناگزیر به مهاجرت به حومه خواهند شد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1402

به "کف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید