کمالوندی به فارس اطلاع داد: وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز

به گزارش مجله نازلارا، سخنگوی سازمان انرژی اتمی از وقوع حادثه در بامداد امروز در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز اطلاع داد و گفت: خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست آنالیز است.

کمالوندی به فارس اطلاع داد: وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز

بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران از وقوع حادثه ای بامداد امروز (یکشنبه) در بخشی از شبکه برق تاسیسات غنی سازی شهید مصطفی احمدی روشن نطنز اطلاع داد.

وی گفت که خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.

کمالوندی اضافه نمود: علل حادثه در دست آنالیز است و متعاقبا اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، 13 تیر ماه 1399 نیز مرکز مونتاژ سانتریفیوژها در محوطه باز سایت نطنز دچار حادثه شد. (اینجا بخوانید)

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی شب گذشته (شنبه) در گفت وگویی تلویزیونی با اشاره به مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید که روز گذشته در پانزدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای افتتاح شد، گفت: سالن مونتاژ سانتریفیوژ ما را دشمن چند ماه پیش منفجر کرد، ولی باز نایستادیم و سالنی که جبران کننده سالن از دست رفته است را به صورت موقت برپا کردیم. الان در دل کوه و نزدیک نطنز شبانه روز در حال کار هستیم که سالن های حساس را به دل کوه می بریم و امیدواریم سالن های مورد نظر سال آینده در دل کوه آماده گردد و این تاسیسات را به آنجا منتقل کنیم. (جزییات بیشتر)

به گزارش فارس، روز گذشته (شنبه) 21 فروردین ماه در پانزدهمین بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای، با دستور رئیس جمهور گازدهی به ماشین های نسل جدید سانتریفیوژ در مجتمع غنی سازی نطنز انجام و هم چنین تست مکانیکی سانتریفیوژ IR-9 شروع شد و مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید هم مورد بهره برداری نهاده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1037

به "کمالوندی به فارس اطلاع داد: وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی به فارس اطلاع داد: وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید