کمپین برگرداندن همسر فراری دیپلمات آمریکایی!

به گزارش مجله نازلارا، ایرنا نوشت: خانواده داغ دیده نوجوان 19 ساله انگلیسی که در جریان سانحه رانندگی با همسر دیپلمات آمریکایی جان باخت کمپینی را راه اندازی نموده اند تا متهم را که پس از وقوع این حادثه به آمریکا فرار کرد، برای محاکمه به انگلیس مسترد نمایند.

کمپین برگرداندن همسر فراری دیپلمات آمریکایی!

وزارت امور خارجه آمریکا استرداد تبعه این کشور را که تحت پوشش همسرش از مصونیت سیاسی برخوردار بوده توهین آشکار توصیف و هشدار داده است که استفاده از پیمان استرداد، برای به زور برگرداندن وی به انگلیس فوق العاده دردساز است. مقام های انگلیسی هم تا به امروز جز با صدور بیانیه های سیاسی وقعی برای پیگیری جدی این موضع ننهاده اند؛ از این رو خانواده قربانی تا به امروز بالغ بر 112 هزار پوند از یاری های مردمی را برای راه اندازی کمپین استرداد متهم به انگلیس جمع آوری نموده اند.

رد سیگر سخنگوی خانواده قربانی می گوید؛ یاری های جمع آوری شده اینک بیش از هر زمانی دیگری حائز اهمیت است چون پای حیثیت حاکمیت قانون مطرح است. خانواده هری کمپینی را در آمریکا به راه انداخته اند که خانم ساکولاس را به انگلیس مسترد و این پیغام را به تمام دوستان آمریکایی که با دولت این کشور به دلیل پناه دادن به متهم هم عقیده نیستند، منتقل نمایند

هری دان 19 ساله، پنجم شهریور گذشته بر اثر تصادف با خودروی آنا ساکولاس که با سرعت زیاد و برخلاف جهت راستا در حال حرکت بود ابتدا دچار جراحت شده و سپس به رغم انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

خانم ساکولاس به پلیس گفته بود که قصد خروج از انگلیس را ندارد اما بعدا معین شد که او با سوء استفاده از مصونیت سیاسی همسرش این کشور را به مقصد آمریکا ترک نموده است.

همسر ساکولاس که تا به امروز نامی از او منتشر نشده، در زمان وقوع حادثه در کسوت جاسوس آمریکا و تحت پوشش دیپلمات در پایگاه نیروی هوایی کراتن انگلیس مشغول به فعالیت بوده و از مصونیت سیاسی برخوردار بوده است.

دادستان انگلیس آدینه گذشته با صدور حکمی، خانم ساکولاس را به اتهام رانندگی خطرناک و تصادف با هری دان در انگلیس گناهکار معرفی کرد.

خانواده هری تا به امروز با مقامات پلیس، وزیر امور خارجه و وزیر کشور دیدار نموده و خواهان اجرای عدالت شده اند.

دفتر نخست وزیری انگلیس می گوید که بوریس جانسون مساله را با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مطرح نموده است. اکتبر گذشته ترامپ این حادثه را یک تصادف رانندگی توصیف کرد و رانندگی خلاف جهت خیابان می تواند رخ دهد.

پس از آن خانواده هری با ترامپ در کاخ سفید دیدار نموده اما خانم ساکولاس حاضر به دیدار با آنها نشد.

نخست وزیر انگلیس پس پیروزی در انتخابات پارلمانی هفته گذشته دوباره این موضوع را با رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد. اما سخنگوی وی تائید نکرد که آیا بحث استرداد متهم به انگلیس مطرح شد یا خیر. او تنها به این نکته بسنده کرد که اکنون مهم است که این پرونده راستا قانونی خود را طی کند.

وکیل خانم ساکولاس می گوید او داوطلبانه به انگلیس بازنخواهد گشت که با احتمال صدور حکم حبس برای حادثه ای که وحشتناک اما غیرعمد بود روبه رو گردد.

23231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 155

به "کمپین برگرداندن همسر فراری دیپلمات آمریکایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپین برگرداندن همسر فراری دیپلمات آمریکایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید