کیفیت هوای پایتخت نامطلوب است

به گزارش مجله نازلارا، تهران (پانا) - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، گرچه هم اکنون کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است اما پایداری جوی و عدم وزش باد موثر طی امروز و فردا باعث افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری هوای نامطلوب در پایتخت می گردد.

کیفیت هوای پایتخت نامطلوب است

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات امروز (22 آذر ماه) کیفیت هوای بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که عمدتا ناشی از افزایش ترافیک در نخستین روز هفته و عدم وزش باد طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

در اواخر وقت نیز با افزایش ترافیک شامگاهی و حاکمیت جو پایدار پیش بینی می گردد کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. هرچند در ساعات پایانی امشب (22 آذر) با افزایش نسبی تندی باد تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (23 آذر ماه) با افزایش تردد خودروها غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش می یابد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

تداوم شرایط پایدار جوی طی روز باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد و پیش بینی می گردد با افزایش ترافیک در ساعات پایانی فردا (23 آذر ماه) بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 97 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 98 است و هوا درقابل قبول واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 846

به "کیفیت هوای پایتخت نامطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای پایتخت نامطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید