شروع ساخت 33پایگاه اورژانس درسیستان و بلوچستان، لزوم تامین آب آشامیدنی و جمع آوری لاشه حیوانات

به گزارش مجله نازلارا، عملیات اجرایی ساخت 33 پایگاه اورژانس به صورت همزمان در جنوب سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با حضور وزیر بهداشت شروع شد.

شروع ساخت 33پایگاه اورژانس درسیستان و بلوچستان، لزوم تامین آب آشامیدنی و جمع آوری لاشه حیوانات

به گزارش مجله نازلارا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، گفت: خوشبختانه تجارب بسیار خوبی در سیلاب های گسترده بهار سال جاری در کشور به دست آمد که از دستاوردهای آن در پیشگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، استفاده می کنیم.

نمکی اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه سلامت در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، همه مسائل، تحت کنترل است و روزهای آینده را روزهای سختی در زمینه بهداشت و درمان این مناطق، نمی بینم و دارو و تجهیزات پزشکی، به مقدار کافی در این مناطق توزیع شده و از این بابت، نگرانی نداریم. در عین حال با آمادگی کامل همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ستاد وزارت بهداشت و همچنین استفاده از تجارب ارزشمند بهار سال جاری در سیلاب های گسترده کشور، مواردی مانند توزیع نیروی انسانی، دارو، تجهیزات پزشکی، انتقال بیماران و مادران باردار پرخطر به محل های امن به ویژه انتقال 169 مادر باردار به نقاط امن از جمله اقدامات حوزه سلامت در مناطق سیل زده بود.

وزیر بهداشت تاکید نمود: حتما سایر نهادها باید در تامین آب آشامیدنی سالم مورد احتیاج مردم و جمع آوری لاشه های حیوانات اهلی در مناطق سیل زده یاری نمایند و امیدواریم که با برنامه های مدون موجود، در ادامه راه، مسئله ای به نام بیماری های واگیر و شیوع اپیدمی ها در مناطق سیل زده نداشته باشیم.

نمکی همچنین در دومین روز سفرش به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از مرکز جامع خدمات سلامت عورکی شهرستان چابهار بازدید و نحوه ارائه خدمات به بیماران و شرایط داروهای موجود در این مرکز را ارزیابی کرد.

لازم به ذکر است در این سفر، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور، دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و دکتر جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر نمکی را همراهی کردند.

شروع عملیات اجرایی ساخت 33 پایگاه اورژانس جنوب سیستان و بلوچستان با حضور وزیر بهداشت

به گزارش مجله نازلارا، عملیات اجرایی ساخت 33 پایگاه اورژانس به صورت همزمان در جنوب سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با حضور وزیر بهداشت، رییس سازمان اورژانس کشور، معاونین درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت و رییس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شروع شد.

نمکی در حاشیه آیین شروع همزمان ساخت 33 پایگاه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در شهرستان کنارک نیز گفت: در استان سیستان و بلوچستان به دلیل حوادث فراوان و عدم دسترسی کافی به مراکز درمانی، وجود پایگاه ها و آمبولانس های اورژانس، بسیار مهم و اساسی است و می تواند خدمات مورد احتیاج مردم را ارائه کند.

وی اضافه کرد: امیدوارم ساخت این پایگاه ها با سرعت انجام گردد و تا قبل از انتها سال آینده و دهه مبارک فجر به انتها برسد تا ساختار شبکه اورژانس در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به تدریج کامل گردد.

بنابر اعلام وبدا، این 33 پایگاه شامل پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای است که در متراژهای 95 و 150 متری احداث می گردد.

در حال حاضر 77 پایگاه اورژانس فعال در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فعال و 3 پایگاه در حال ساخت است که تا دهه مبارک فجر تکمیل می گردد.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز درمانی 10 تختخوابی شبانه روزی کنارک بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 205

به "شروع ساخت 33پایگاه اورژانس درسیستان و بلوچستان، لزوم تامین آب آشامیدنی و جمع آوری لاشه حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ساخت 33پایگاه اورژانس درسیستان و بلوچستان، لزوم تامین آب آشامیدنی و جمع آوری لاشه حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید