آلبوم در دریا با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی منتشر شد

به گزارش مجله نازلارا، تهران (پانا) - آلبوم موسیقی در دریا با هنرمندی گروه موسیقی آدمک در قالب ارائه آثاری ویژه گروه سنی کودک و نوجوان با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی به مخاطبان این گروه سنی عرضه شد.

آلبوم در دریا با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی منتشر شد

به گزارش ایرنا، آلبوم در دریا، سومین آلبوم از مجموعه آلبوم های شنیداری کجا است. در این مجموعه تلاش می شود تا هر بار گزیده ای از ترانه ها پیرامون و متناسب با فضا و محیطی تعیین مثل مزرعه، دریا، جنگل گردآوری شود.

این مجموعه با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی و برای گروه سنی پیش دبستان و دبستان تهیه شده است. متن ترانه ها بر اساس لحن و ادبیات بچه هاه و با هدف توسعه دایره واژگان کودک نوشته شده است. در بخش آهنگسازی هم تلاش شده تا با وجود سادگی ملودی کسالت بار نباشد و بر تجربه شنیداری کودک بیفزاید.

گروه آدمک در معرفی آلبوم در دریا نوشته است: این آلبوم شامل 10 ترانه است که ابتدا با کلام و از تعداده 11 بدون کلام آورده شده است. نسخه بدون کلام هر ترانه به منظور استفاده برای هم خوانی با ساخت حرکت، بازی به صورت فردی یا گروهی تهیه شده است.

در نمونه های بدون کلام، ملودی از طریق ساز ریکوردر نواخته شده است و جلوه های صوتی هم حذف شده است تا این امکان برای بچه ها و مربیان ایجاد شود که بتوانند حرکت، بازی ها و یا شعرهای ساخته شده خود را با هر موضوعی روی ملوی قرار دهند.

گروه آدمک (آموزش و دانش موسیقی کودک) از سال 1390 خورشید، با همراهی گروهی از دانش آموختگان دانشکده کارل ارف دانشگاه موتسارتئوم سالزبورگ اتریش با هدف آگاهی و بسترسازی منتسب برای افزایش مهارت های مربیان موسیقی کودک فعالیت خویش را آغاز کرد.

گردآوری کتاب و مقاله های مرتبط با موسیقی کودک، ارائه خدمات مشاوره های و انجام فعالیت های مطالعاتی و کارگاهی در زمینه موسیقی کودک، برگزاری اجراهای صحنه ای و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی در شهرهای مختلف ایران از دیگر فعالیت های گروه آدمک به تعداد می رود.

ماکان اشگواری خواننده، فرهود بیگلری نوازنده ریکوردر، مستانه حکیمی و نسترن کیمیاوی نوازندگان سازهای ارف و کوبه ای، مانی بیات طراحی و تولید صدا، گروه آدمک (تنظیم ترانه ها)، مانی بیات، مستانه حکیمی، نسترن کیمیاوی (مدیران هنری و اجرایی)، سبا عربشاهی و بهاره صادقی (طراحی گرافیک) گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1195

به "آلبوم در دریا با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلبوم در دریا با هدف آشنایی بچه ها با عناصر محیطی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید