بن سلمان تندروها را به مشت آهنین تهدید کرد

به گزارش مجله نازلارا، ایسنا نوشت:ولیعهد عربستان متعهد شد که با مشت آهنین به کسانی که فکر لطمه زدن به امنیت و ثبات عربستان باشند، پاسخ بدهد.

بن سلمان تندروها را به مشت آهنین تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت: فساد در عربستان ریشه کن شده و از امروز به بعد تکرار نخواهد شد. فساد طی دهه های گذشته مثل سرطان گسترش یافت و پنج الی 15 درصد بودجه دولت را به هدر داد. این یعنی عملکرد بسیار بدی در سطح خدمات، پروژه ها، تعداد مشاغل و غیره اجرا شده است نه تنها برای یک یا دو سال بلکه در طول 30 سال. این آفت دشمن اول توسعه و شکوفایی و سبب از دست رفتن بسیاری از فرصت های بزرگ در عربستان است. نتایج کمپین مبارزه با فساد برای همگان واضح است طوری که مجموع پول هایی که از حل و فصل های پرونده های فساد به دست آوردیم به 247 میلیارد ریال در طول سه سال گذشته می رسد یعنی 20 درصد مجموع درآمدهای غیرنفتی.

وی تأکید کرد: نتیجه کمپین مبارزه با فساد همچنین درآمدهای دیگری شامل ده ها میلیارد بود که به وزارت دارایی منتقل شد.

وی گفت: پدیده افراط گرایی بین ما شیوع پیدا کرده بود و به مرحله ای رسیدیم که در بهترین حالت هدف سازگاری با این آفت بود. از بین بردن آن گزینه مطرح شده ای نبود سیطره بر آن نیز مطرح نشده بود. در سال 2017 وعده دادم که ما فورا تندروی را از بین خواهیم برد و عملا کمپین جدی را برای حل دلایل تندروی و افراط گرایی آغاز کردیم. ما به مقابله با افکار افراطی ادامه می دهیم.

محمد بن سلمان تأکید کرد: انزجار عامل اصلی جذب تندروها است. اظهاراتی که تحریک به انزجار و ایجاد نفرت می کند از آزادی بیان و حقوق بشر به عنوان توجیه استفاده می کند. ما با هرگونه اقدام تروریستی یا انزجار و خشونت و ربط دادن اسلام و تروریسم مخالفیم و تأکید داریم که آزادی فکر وسیله ای برای احترام و تسامح است. اسلام این عملیات تروریستی را جنایت می داند و ریختن خون را و قتل را حرام می داند.

وی تأکید کرد، تمام کسانی که بخواهند دست به عملیات تروریستی بزنند و از اظهاراتی برای تحریک به انزجار استفاده کنند، مجازات سخت و بسیار دردناکی در انتظارشان است. ما امیدواریم جهان از تحقیر ادیان و حمله به شخصیت های مذهبی و ملی تحت شعار آزادی بیان دست بردارد چراکه زمینه خوبی را برای تندروی و تروریسم فراهم می کند.

ولیعهد عربستان گفت: از اولین عملیات تروریستی در 1996 و تا 2017 هیچ سالی بدون عملیات تروریستی نبوده است. از سال 2017 و بعد از بازسازی ساختار وزارت کشور و اصلاح بخش امنیتی تعداد عملیات های تروریستی در عربستان کاهش یافت و به صفر رسید.

وی گفت: ما امروز عملیات پیشدستانه ای انجام دادیم و همچنان با مشت آهنین به کسانی که بخواهند فکر لطمه زدن به امنیت و ثبات ما را داشته باشند، پاسخ خواهیم داد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 755

به "بن سلمان تندروها را به مشت آهنین تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان تندروها را به مشت آهنین تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید