بهشت زهرا روزانه چند متوفی پذیرش می نماید؟

به گزارش مجله نازلارا، سعید خال، مدیر عامل بهشت زهرا، با اشاره به آمار متوفیان پذیرش شده در بهشت زهرا (س) گفت: تا این لحظه یک میلیون و 673 هزار و 952 متوفی در بهشت زهرای تهران پذیرش شده است و در مجموع روزانه 150 تا 170 متوفی در این مکان پذیرش می گردد.

بهشت زهرا روزانه چند متوفی پذیرش می نماید؟

به گزارش گروه اجتماعی مجله نازلارا، سعید خال، مدیر عامل بهشت زهرا در مراسم یلدای 98 که به یاد شهیدان ایران اسلامی در بهشت زهرای تهران برگزار گردید، ضمن خوش آمدگویی به سخنگوی دولت گفت: ایشان توجه ویژه ای به زحمتکشان و کارگران بهشت زهرا دارند و امروز در میان کارمندان اینجا شب یلدای خود را گرامی داشتند.

وی ادامه داد: بهشت زهرا مدفن 30 هزار شهید، 4 هزار شهید گمنام، 220 شهید مدافع حرم و 2500 نفر از مشاهیر کشور است.

خال ادامه داد: سازمان بهشت زهرا یک سازمان خاص است که از سال 1349 تا به امروز، در تمامی روز های سال، بدون توقف کار می نماید.

وی با اشاره به آمار متوفیان پذیرش شده در بهشت زهرا گفت: تا این لحظه یک میلیون و 673 هزار و 952 متوفی در بهشت زهرای تهران پذیرش شده است. در مجموع روزانه 150 تا 170 متوفی در این مکان پذیرش می شود.

خال ادامه داد: در سال 97، ناوگان حمل متوفی شهری 5 میلیون کیلومتر و ناوگان برون شهری 9 میلیون کیلومتر جابجایی حمل متوفی داشته است. قابل ذکر است که سالانه 60 هزار متوفی در این مکان پذیرش می شود.

او توضیح داد: این سازمان برای لحظه ای تعطیل نشده است و سرانه توقف متوفی در این سازمان کاهش یافته است، همچنین طرح مباشر در این مجموعه انجام می شود که به صورت رایگان تسهیلگری اقدامات متوفی را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه حداقل 25 اقدام هماهنگی برای دفن یک متوفی در بهشت زهرا باید انجام شود، ادامه داد: این فعالیت ها بدون هیچگونه وقفه ای در حال اجرا است و قضاوت این سازمان با مردم است و باید از مردم رضایت مندی آن را پرسید.

خال با اشاره به سختی کار کارمندان این مجموعه گفت: کارمندان و کارگران بهشت زهرا ایثارگران گمنام هستند. با عنایت آقای ربیعی در زمانی که در وزارت تعاون حضور داشتند یاری های بسیار خوبی از سمت ایشان انجام شد، اما انتظار داریم یاری و عنایت به آن ها بیشتر شود چرا که کوشش کریدم فرهنگ جدیدی خلق کنیم و کار تطهیر کننده و سختی کارش را به جامعه بشناسیم و این دید در دو سال گذشته تغییر نموده است.

وی ادامه داد: در طی دو سال گذشته درخصوص مرگ اندیشی، مرگ آگاهی و مرگ باوری بسیار کار کردیم، چرا که فکر به مرگ باعث می شود اخلاقی و انسانی زندگی کنیم.

او توضیح داد: درخصوص تامین زمین های بهشت زهرا، همه اقدامات آن صورت گرفته و مراحل پایانی آن مانده است و امیدواریم با توجه ویژه دولت این زمین ها هرچه زودتر برای بهشت زهرا تامین شود.

در ادامه با حضور ربیعی، سخنگوی دولت و خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا از چهره های برتر سازمان بهشت زهرا تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 137

به "بهشت زهرا روزانه چند متوفی پذیرش می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهشت زهرا روزانه چند متوفی پذیرش می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید