تمجید فدراسیون بین المللی وزنه برداری از نماینده فوق سنگین ایران

به گزارش مجله نازلارا، به گزارش خبرنگاران، سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از انتها مسابقات قهرمانی جهان در سال 2021 که به میزبانی شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد به جدال مدعیان فوق سنگین واکنش نشان داد. فدراسیون جهانی از مصاف مدعیان دسته به اضافه 109 کیلوگرم پیکارهای جهانی به عنوان روزی یاد کرد که رکوردهای زیادی جابجا شد و یک جوان ایرانی نیز سهم بسزایی در این رکوردشکنی ها داشت. بطوریکه علیرضا یوسفی که مدال طلای المپیک 2018 جوانان را در کارنامه دارد با مهار وزنه 238 کیلوگرم توانست یک کیلوگرم رکورد حرکت دو ضرب جوانان جهان را جابجا کند. رکورد پیشین این دسته در رده جوانان با 237 کیلوگرم در اختیار علی داودی دیگر قهرمان ملی کشورمان بود.

تمجید فدراسیون بین المللی وزنه برداری از نماینده فوق سنگین ایران

به همین علت سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از پایان رقابتهای جهانی 2021 ازبکستان در گزارشی نوشت: در رقابت های گروه A و B دسته فوق سنگین رکوردهای جهانی سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شکسته شد. یکی از این رکوردها از طریق علیرضا یوسفی به ثبت رسید. تلاش دوم یوسفی با رکوردشکنی وی همراه بود تا نابغه ایرانی بعد از انزو کوورگه از هلند دومین فردی باشد که در دسته به اضافه 109 کیلوگرم رکوردشکنی خواهد کرد. انزو در گروه B این رقابت ها رکورد نوجوانان جهان را جابجا کرد.

در ادامه این گزارش به درخشش غول گرجستانی هم اشاره و در این خصوص آمده است: همیشه از تالاخادزه انتظار یک نمایش عالی وجود دارد. او در یکضرب 225 کیلوگرم و در دوضرب نیز وزنه 267 کیلوگرم را مهار کرد تا با 492 کیلوگرم رکورد جهان را از آن خود کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1421

به "تمجید فدراسیون بین المللی وزنه برداری از نماینده فوق سنگین ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید فدراسیون بین المللی وزنه برداری از نماینده فوق سنگین ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید