جیحون بایراموف: تنش باکو و تهران کاملا برطرف شد

به گزارش مجله نازلارا، رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری آذربایجان در آخرین نشست خبری در امسال میلادی گفت که تنش بین باکو و تهران به طور کامل برطرف شده است.

جیحون بایراموف: تنش باکو و تهران کاملا برطرف شد

به گزارش فارس، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه توضیح داد که تنش بین باکو و تهران به طور کامل برطرف شده است.

به گزارش خبرگزاری نیوز آرمنیا جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در آخرین نشست خبری خود در امسال میلادی گفت که تنش در روابط جمهوری آذربایجان و ایران به طور کامل برطرف شده است.

وی گفت: بر کسی پوشیده نیست که چندی پیش تنش ها و سوتفاهم های خاصی بین دو کشور وجود داشت، اما اینک این موارد برطرف شده است.

به گفته وی، نشست روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان در عشق آباد برگزار گردید و در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات مورد بحث و آنالیز نهاده شد. در جریان نشست هفته گذشته در باکو نیز طرفین توافق کردند که دستکم هر 6 ماه یک بار رایزنی های سیاسی انجام دهند.

بایراموف بعلاوه با اشاره به اینکه در آینده نزدیک جلسه کمیسیون مالی بین دولتی جمهوری آذربایجان و ایران برگزار می گردد، اعلام کرد: در چارچوب این نشست، نقشه راه اجرای پروژه های نو در حوزه مالی بین جمهوری آذربایجان و ایران مورد توافق و تصویب قرار خواهد گرفت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز به تازگی از توسعه روابط تهران و باکو اطلاع داد.

امیرعبداللهیان در صفحه توئیتر خود با اشاره به گفت وگوی تلفنی خود با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، نوشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دو همسایه مسلمانند، با مشترکات فراوان.

وی درباره تماس تلفنی خود شرح داد: با همکارم آقای جیحون بایراموف در خصوص نقشه راه رو به جلوی مناسبات همه جانبه، گفت وگویی صریح، صمیمی و سازنده داشتیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه اضافه نمود: روابط دو دولت و دو ملت در سایه احترام متقابل توسعه می یابد.

وی گفت، دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فیمابین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در راستا درست و رو به رشد ادامه دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1396

به "جیحون بایراموف: تنش باکو و تهران کاملا برطرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیحون بایراموف: تنش باکو و تهران کاملا برطرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید