حملات سایبری به مک دونالد رسید

به گزارش مجله نازلارا، خبرنگاران : رستوران زنجیره ای مک دونالد آدینه شب خاطرنشان کرد که هکرها به شبکه داده های این رستوران در تایوان و کره جنوبی رخنه نموده اند.

حملات سایبری به مک دونالد رسید

به گزارش به نقل از ایرنا، در ادامه حملات سایبری به مقرهای حساس آمریکا، رستوران زنجیره ای مک دونالد نیز هدف حملات سایبری نهاده شد.

خبرگزاری فرانسه گزراش داد، رستوران مک دونالد در اطلاعیه بیان کرد در حالی که پس از شناسایی فعالیت های خرابکارانه در سرورها توانستیم سریعاً دسترسی را قطع کنیم، تحقیقات نشان می دهد که به تعداد کمی از پرونده ها دسترسی پیدا شده است که بعضی از آنها حاوی داده های شخصی بودند.

رستوران مک دونالد مدعی است که فایل های مورد رخنه شده شامل اطلاعات پرداخت های مشتریان نیست.

مک دونالد اضافه کرد، براساس تحقیقات اجرا شده فقط در کره جنوبی و تایوان به اطلاعات شخصی مشتری دسترسی داشته اند و آنها اقدامات لازم را برای اطلاع تنظیم نمایندگان و مشتریانی که در این پرونده ها هستند، انجام خواهند داد.

حملات سایبری علیه رستوران زنجیره ای مک دونالد در حالی صورت می گیرد که پیش از این خطوط کشتیرانی آمریکا و خط لوله کلونیال بزرگترین خط لوله انتقال سوخت در آمریکا مورد هدف حمله سایبری نهاده شده بودند.

تحلیلگران بر این باورند که این حمله نشان از آسیب پذیری تاسیسات زیربنایی آمریکا به ویژه در امور انرژی است.

کارشناسان آمریکایی اعلام نموده اند که تهدیدها علیه سیستم انرژی آمریکا گسترده است و بیشتر خطوط انتقال نفت و گاز این کشور متکی به سیستم های کنترلی با قدمت چند دهه ای بوده که در برابر حملات سایبری پیچیده به خوبی نمی توانند از خود دفاع نمایند و قادر نیستند به سرعت پس از حملات به روز شوند و فعالیت خود را از سر بگیرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1118

به "حملات سایبری به مک دونالد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات سایبری به مک دونالد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید