خبر مهم درباره پرداخت وام ودیعه مسکن به واجدان شرایط

به گزارش مجله نازلارا، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که 15 بانک پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن را برعهده خواهند گرفت از پرداخت آن نهایتا تا هفته آینده اطلاع داد.

خبر مهم درباره پرداخت وام ودیعه مسکن به واجدان شرایط

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پروانه اصلانی در مورد جزئیات پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط، بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، اعلام نمود: مقدمات پرداخت وام ودیعه مسکن که شامل شناسایی و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط استفاده از این تسهیلات بوده توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شده است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون اسامی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها اعلام شده است و پیش بینی می گردد با برنامه ریزی هایی که انجام گرفته در هفته جاری و یا نهایتا هفته آینده، پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط شروع گردد.

همکاری 15 بانک در پرداخت تسهیلات

اصلانی اضافه کرد: 15 بانک از جمله بانک های ملت، ملی، سپه، صادرات، پرداخت این تسهیلات را برعهده خواهند گرفت و متقاضیان واجد شرایط می توانند با اعلام قبلی برای دریافت این تسهیلات در زمان اعلام شده به بانک ها مراجعه نمایند.

وی با یادآوری این مطلب که وام ودیعه مسکن در تهران 50 میلیون تومان، در سایر کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمیعت از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه 30 میلیون تومان و سایر شهرها 15 میلیون تومان است، شرح داد: سقف وام ودیعه مسکن طبق اعلام رسمی پرداخت می گردد مگر آنکه متقاضیان خود درخواست مبلغی پایین تر را داشته باشند.

اصلانی گفت: وزارت راه و شهرسازی ثبت نام نمایندگان وام ودیعه مسکن واجد شرایط را به بانک های پرداخت نماینده معرفی نموده است. بانک ها ظرف چند روز آینده پرداخت وام ودیعه مسکن را شروع خواهند کرد.

وی اعلام نمود: هنوز پرداخت ها شروع نشده است اما پیش بینی می گردد وام ودیعه مسکن با هماهنگی بانک ها طی این هفته و یا نهایتا هفته آینده به واجدان شرایط، پرداخت گردد.

گروه های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند. همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد، متاهل یا سرپست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، و اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 517

به "خبر مهم درباره پرداخت وام ودیعه مسکن به واجدان شرایط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم درباره پرداخت وام ودیعه مسکن به واجدان شرایط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید