دختر کیم جونگ اون با موشک های هسته ای در کانون توجه واقع شده است

به گزارش مجله نازلارا، دختر کیم جونگ اون با موشک های هسته ای در کانون توجه قرار گرفته است

دختر کیم جونگ اون با موشک های هسته ای در کانون توجه واقع شده است

دختر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با تماشای رژه موشکی و صرف شام با فرماندهان ارشد ارتش، همراه با پدر و مادرش در رویداد های مهم نظامی این هفته در کانون توجهات نهاده شد.

به گزارش خبرنگاران، حضور کیم جو آئه بر این حدس ها اضافه نموده است که او می تواند در صف رهبری حکومت موروثی کره شمالی باشد.

او روز چهارشنبه در کنار کیم جونگ اون در یک رژه نظامی بزرگ ظاهر شد، جایی که رسانه های دولتی نشان دادند که با مادرش، ری سول جو، در راس فرماندهان نظامی حرکت می کردند، آبمیوه می نوشیدند و هنگام مشاهده وقایع در گوش یکدیگر صحبت می کردند.

یک روز قبل، ری و دخترش بار دیگر در کنار کیم بودند، در حالی که او در یک ضیافت مجلل به مناسبت سالگرد تأسیس ارتش این هفته، در میان فرماندهان نظامی حضور داشت.

پروفسور میسون ریچی مسئول مطالعات خارجی دانشگاه هانکوک در سئول گفت: با تمام آنچه می دانیم کیم خیلی به دخترش علاقه مند است و هر چه بیشتر ظاهر می گردد، بیشتر به نظر می رسد که او یا به طور کامل برای رهبری آماده شده است یا حداقل به عنوان یک احتمال درنظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: آنچه واضح تر است این پیغام است که سلاح های هسته ای کره شمالی برای آیندگان است و او نیز بخشی از آن است.

این دختر از زمانی که سال گذشته برای اولین بار در یک آزمایش موشکی در کنار پدرش کیم حضور داشت، مورد توجه نهاده شد.

راشل مین یونگ لی، کارشناس امور کره شمالی هم گفت که زود است به این نتیجه برسیم که جو آئه برای رهبری آماده می گردد، اما حضور او در رویداد های منحصرا نظامی نشان می دهد که هدف اصلی تاکید بر اهمیت و توسعه مداوم تسلیحات برای امنیت نسل های آینده است.

وی گفت: رهبری کره شمالی احتمالاً باید این موضوع را مطرح کند که چرا این کشور باید به سرمایه گذاری در دفاع ملی با وجود شرایط مالی وخیم ادامه دهد؛ و هیچ تبلیغاتی نمی تواند قوی تر از دختر جوان کیم برای انتقال این پیغام باشد.

کره شمالی در یک رژه نظامی بزرگ در پیونگ یانگ، بزرگ ترین موشک های بالستیک قاره پیما (ICBMs) را به نمایش گذاشته که به گفته تحلیلگران می تواند سیستم دفاعی آمریکا را به چالش بکشد.

این رژه شب گذشته و به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس نیرو های مسلح کره شمالی برگزار گردید. در این رژه نظامی حدود 12 فروند موشک های بالستیک دور برد به نمایش گذاشته شد. شمار موشک های دوربرد این رژه باعث ایجاد نگرانی هایی شده است.

تحلیلگران می گویند که چنین تعدادی از این نوع موشک ها که در تئوری می توانند تا آمریکا برد داشته باشند، بطور بالقوه می توانند دفاع هسته ای ایالات متحده را در صورتی که هر موشک چندین کلاهک جنگی داشته باشد، تحت تاثیر قرار دهد.

رسانه های کره شمالی هر چند جزئیاتی از موشک های قاره پیما ارائه نکرده اند، اما در عین حال گفتند که چنین زرادخانه ای قابلیت بازدارندگی جنگی و ضد حمله قدرتمند این کشور را نشان می دهد.

تصاویر رسانه های کره شمالی از این رژه نظامی بیش از 12 موشک قاره پیما را نشان می دهد که در میدان مرکزی پیونگ یانگ با همراهی ارتشی از سربازان پیاده در حال حرکت هستند.

بعضی از تحلیلگران نظامی می گویند که در این رژه موشک قاره پیمای نو این کشور که با سوخت جامد کار می نماید هم به نمایش گذاشته شده است.

موشک های با سوخت جامد در مقایسه با موشک های با سوخت مایع سریع تر پرتاب می شوند و دفاع در مقابل آن ها هم سخت تر است.

با این حال رژیم کره شمالی هرگز موشک های دوربرد با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش نکرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1644

به "دختر کیم جونگ اون با موشک های هسته ای در کانون توجه واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر کیم جونگ اون با موشک های هسته ای در کانون توجه واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید