راهنمای کامل یک آرایش چشم با سایه چشم گلیتری؛ حرفه ای و متفاوت

به گزارش مجله نازلارا، برای آرایش چشم محصولات بسیار متنوعی در بازار وجود دارد و یکی از گزینه های مجذوب کننده برای یک آرایش چشم خاص استفاده از سایه گلیتری است. سایه های گلیتری انواع مختلفی دارند و نوع استفاده از آنها هم بسته به نوع سایه فرق دارد. در این مطلب ضمن معرفی انواع سایه های گلیتری زیرسازی مناسب چشم ها برای آرایش چشم گلیتری را شرح داده ایم و سپس به انواع روش های به کاربردن گلیتر برای آرایش چشم پرداخته ایم. با ما همراه باشید تا آرایش چشم حرفه ای و مجذوب کننده با گلیتر را برایتان آموزش دهیم.

راهنمای کامل یک آرایش چشم با سایه چشم گلیتری؛ حرفه ای و متفاوت

سایه گلیتری یا سایه اکلیلی چیست و چه انواعی دارد؟

سایه گلیتری که در فارسی سایه اکلیلی هم نامیده می گردد از ذرات ریز شاینی و براق تشکیل شده که امروزه اکثرا از ترکیب آلومینیوم و پلی اتیلن ترفتالات درست می شوند .این نوع سایه ها انواع مختلفی دارند و نحوه کاربرد آنها هم بسته به نوع محصول با هم فرق دارد. سایه های گلیتری موجود در بازار به شکل های ذیل عرضه می شوند.

گلیتر پودری با پیگمنت بالا

این نوع گلیتر که تنها برای استفاده به عنوان سایه چشم طراحی شده است پیگمنت و یا رنگدانه های زیادی دارد که در کنار گلیترها و یا اکلیل ها به صورت پودر عرضه می شوند. این نوع سایه های گلیتری به علت وجود گلیترها شاینی هستند و به علت وجود رنگدانه های زیاد یک سایه رنگی هم پشت چشمتان ایجاد می نمایند. پیش از استفاده از این نوع گلیترها باید از پرایمر گلیتر و یا چسب گلیتر بهره ببرید.

گلیتر پودری با پیگمنت پایین

در این نوع پودرهای گلیتری بخش زیادی از پودر را گلیتر تشکیل داده و اندازه پیگمنت ها و یا رنگدانه ها در پودر کم است. گلیترها و یا اکلیل های موجود در سایه چشم ممکن است درشت و یا ریز باشند، اما سایه گلیتری درشت معمولا به این صورت عرضه می گردد. این نوع پودر گلیتر معمولا سبک است و شما می توانید آن را به جز پلک ها در سایر نواحی صورتتان هم به عنوان هایلایتر به کار ببرید. برای استفاده از این نوع پودرها هم به پرایمر و یا چسب گلیتر نیاز دارید.

گلیتر فشرده یا پرس شده

این نوع سایه چشم گلیتری بافت فشرده ای دارد که اغلب دارای بافت کرمی یا چرب هم هست. برای استفاده از این نوع گلیترها لزوما به پرایمر گلیتر نیاز ندارید اما برای این که سایه تان تثبیت گردد بهتر است پیش از استفاده از این نوع گلیترها از پرایمر بهره ببرید. اگر در استفاده از سایه گلیتری چندان مهارت ندارید بهتر است از این نوع سایه های گلیتری بهره ببرید؛ چراکه استفاده از آن راحت تر است. این نوع گلیترهای فشرده اغلب به صورت پالت های سایه عرضه می شوند. با انتخاب پالت سایه چشم گلیتری می توانید در رنگ سایه هایتان هم تنوع داشته باشید.

گلیترهای چرب و کرمی

این نوع گلیترها همچون گلیتر فشرده یا پرس شده بافت کرمی و یا ژل مانند دارند با این تفاوت که حالت پرس شده ندارند، چرب تر هستند و به شکل گیلتر کاسه ای در بازار وجود دارند. برخلاف سایه گلیتری فشرده که معمولا به شکل پالتی عرضه می گردد، این نوع محصولات به شکل سایه گلیتری تکی عرضه می شوند. استفاده از این نوع سایه های گلیتری کمی سخت تر از سایه های گلیتری فشرده یا پرس شده است.

گلیتر مایع

گلیترهای مایع همان طور که از نامشان تعیین است بافتی مایع دارند و در قالب های شبیه قالب رژ های مایع عرضه می شوند و دارای اپلیکاتور برای استفاده از سایه گلیتری هستند. غلظت گلیتر در این نوع سایه ها بسته به نوعشان ممکن است کم یا زیاد باشد. این سایه ها هم کاربری نسبتا ساده ای دارند و اگر در آرایش با گلیتر خیلی حرفه ای نیستید استفاده از آنها برایتان راحت تر خواهد بود. برخی از انوع گلیترهای مایع اپلیکاتور ظریف دارند و از آن ها می توانید به عنوان خط چشم هم بهره ببرید.

برترین برندها برای خرید سایه گلیتری

برند نیکس یکی از محبوب ترین برندها برای خرید محصولات گلیتری است. انواع سایه های گلیتری کاسه ای، سایه های گلیتری تکی مایع و بعلاوه پالت های سایه گلیتری را می توانید در میان محصولات این برند پیدا کنید.

برند سیترای هم که معمولا سایه هایش را به شکل تکی عرضه می نماید در میان محصولاتش چندین مدل سایه گلیتری فشرده با رنگ های زیبا دارد.

پالت های سایه چشم پینک کی مدل گلیتر هم پالت های مجذوب کنندهی برای دوست داران سایه های اکلیلی رنکارنگ محسوب می شوند.

در میان پالت های متنوع و رنگارنگ برند دودو گرل که معمولا ترکیبی از سایه های مات و گلیتری هستند هم می توانید رنک ها و طرح های مجذوب کنندهی برای خودتان بیابید.

آماده سازی پلک ها پیش از استفاده از آرایش چشم گلیتری

پیش از استفاده از هر نوع سایه ضروری است یک زیرسازی مناسب انجام دهید. قدم اول این است که مانند هر میکاپ دیگری پیش از آرایش صورت تان تمیز و هیدراته باشد. صورت تان را به خوبی بشویید و از یک آبرسان مناسب بهره ببرید. به خاطر داشته باشید که پلک ها پیش از استفاده از سایه های گلیتر نباید چرب باشند؛ بنابراین از آبرسان و یا مرطوب نماینده ای بهره ببرید که بر پایه روغن نباشد تا پشت پلک هایتان چرب نگردد.

در قدم بعدی به سراغ پرایمر می رویم. این که چه نوع پرایمری بهره ببرید بستگی به نوع سایه ای دارد که انتخاب نموده اید. برای به کار بردن گلیتر پودری باید از پرایمر و یا چسب گلیتر بهره ببرید. اما اگر سایه پرس شده، کرمی و یا مایع دارید می توانید از پرایمر چشم معمولی هم بهره ببرید. پرایمر چشم و لب نیکس مدل brilliance یکی از برترین مدل های پرایمر گلیتر موجود در بازار است که می توانید پیش از استفاده از گلیتر از آن بهره ببرید. این نوع پرایمرها که مخصوص سایه های گلیتری طراحی شده اند باعث ماندگاری سایه شده و از ریزش و پخش شدن اکلیل یا گلیتر هم جلوگیری می نمایند.

اگر از پرایمر گلیتر استفاده می کنید قبل از خشک شدن پرایمر سایه را با حرکات ضربه ای به پشت چشمتان بزنید در غیر این صورت اگر از پرایمر چشم معمولی استفاده می کنید صبر کنید تا پرایمر جذب گردد سپس سایه بزنید.

پس از استفاده از پرایمر می توانید برای این که چربی اضافی پلک هایتان را بگیرید از یک سایه بیس مات هم بهره ببرید. مخصوصا اگر می خواهید از سایه های گلیتری چرب بهره ببرید دقت کنید که سایه بیسی که به پلک هایتان می زنید حتما مات باشد.

طرز استفاده مناسب از سایه گلیتری

این که چطور سایه گلیتری را به پشت چشم هایتان بزنید و از چه ابزارهایی بهره ببرید بستگی به نوع سایه چشمی دارد که انتخاب نموده اید. در واقع طرز زدن سایه گلیتری به پشت چشم بستگی به نوع سایه دارد.

سایه پودری گلیتری را با استفاده از پرایمر گلیتر و یک گوش پاک کن یا انگشت به پشت پلک هایتان بزنید

ابتدا پرایمر گلیتر را به پشت پلکتان بزنید و قبل از این که خشک گردد سایه چشم را روی پرایمر بزنید. برای این کار می توانید از انگشت کوچک تان بهره ببرید و یا این که یک پد پنبه ای کوچک (مانند سر گوش پاک کن) را آغشته به پودر گلیتر نموده و آن را پشت پلک تان به صورت ضربه ای روی بخش هایی که پرایمر گلیتر زده اید بزنید. استفاده از براش های قلم مویی ممکن است سبب گردد پودر چون حالت فشرده ندارد به براش بچسبد.

سایه مایع و یا سایه چرب گلیتری را می توانید با استفاده از اپلیکاتور سایه، برس آرایشی ظریف و یا انگشتان تان به پشت پلک هایتان بزنید

بیشتر سایه چشم های مایع دارای یک اپلیکاتور هستند که استفاده از سایه را بسیار آسان تر می نماید. به سادگی سایه چشم را با اپلیکاتور روی پلک بمالید و در نهایت می توانید از یک برس سایه چشم برای یک دست شدن آن بهره ببرید.

سایه پرس شده یا گلیتر فشرده را با پد سایه چشم به پلک هایتان بزنید

برترین ابزار برای استفاده از سایه های گلیتری فشرده یا پرس شده استفاده از پد سایه است. پد سایه را روی سایه فشرده زده و به قسمت هایی که می خواهید بزنید.

انواع مدل های آرایش چشم با سایه چشم گلیتری

سایه چشم گلیتری یک انتخاب مجذوب کننده برای داشتن یک آرایش چشم خاص است. اگر قرار است به میهمانی خاصی بروید و یا در مراسم خاصی شرکت کنید و می خواهید آرایش چشم تان خاص باشد گلیتر یک انتخاب مجذوب کننده است. البته اگر می خواهید از گلیتر بهره ببرید بهتر است بدانید که این نوع سایه ها برای آرایش روزانه و کژوال چندان رایج نیستند، اما با این وجود سایه های ملایم مایع با گلیترهای ریز می توانند برای آرایش کژوال هم مناسب باشند.

برای آرایش چشم با سایه گلیتری می توانید پشت چشمتان را سایه بزنید وسپس خط چشم بکشید یا این که سایه بزنید و بدون خط چشم تنها به ریمل اکتفا کنید. یک مدل میک آپ دیگر هم این است که از سایه هایی با گیلترهای فشرده به عنوان خط چشم بهره ببرید و خط چشم های خاص و گرافیکی و فانتزی روی چشم هایتان بکشید. حتی می توانید در مدل های فانتزی چند رنگ مختلف سایه گلیتری را روی چشمان تان میکاپ کنید.

اگر آرایش تان خیلی شاینی است و از سایه های بولد و خاص استفاده نموده اید بهتر است برای آرایش لب هایتان به سراغ رنگ های ملایم بروید که تمرکز در میک آپ شما روی چشم هایتان باشد. یک ایده دیگر هم این است که برای لب هم به سراغ رژ لب های مایع گلیتری بروید و آرایش تان را خاص تر کنید.

در این بخش از مطلب مدل های مجذوب کننده آرایش چشم با سایه گلیتری را برایتان ارائه نموده ایم؛ از این مدل ها می توانید برای آرایش چشم هایتان ایده بگیرید.

و در آخر؛ چند نکته کاربردی

  • محتمل است پس از آرایش اندازهی گلیتر روی صورتتان بریزد. برای این که آرایش تمیزتری داشته باشید قبل از سایر مراحل آرایشی به سراغ آرایش چشم با گلیتر بروید که اگر اندازهی سایه زیر پلک یا روی گونه تان ریخت بتوانید آن را با استفاده از یک پد پنبه ای آغشته به میسلار واتر و یا شیر پاک کن پاک کنید و سپس دیگر مراحل آرایش تان را انجام دهید.
  • برای این که به آرایش تان شکل بدهید می توانید با استفاده از یک گوش پاک کن آغشته به میسلارواتر برای ایجاد لبه های سایه، امتداد چین یا بال کنار پلک را تمیز کنید تا سایه حالت ظریف تر و مجذوب کننده تری پشت چشم داشته باشد.
  • استفاده از و یا روی سایه چشم آن را ماندگارتر نموده و از ریزش سایه جلوگیری می نماید.
  • پیش از آرایش می توانید زیر چشم تان یک پد یا چسب مخصوص زیر چشم بگذارید تا سایه اکیلی یا گلیتری زیر چشم تان نریزد.
  • برای پاک کردن آرایش گلیتری ابتدا سایه را با استفاده از یک تکه پنبه یا پد پنبه ای با میسلار واتر یا شیر پاک کن کامل تمیز کنید و سپس صورت تان را بشویید.

منبع: byrdie

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 آبان 1402 بروزرسانی: 7 آبان 1402 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1732

به "راهنمای کامل یک آرایش چشم با سایه چشم گلیتری؛ حرفه ای و متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل یک آرایش چشم با سایه چشم گلیتری؛ حرفه ای و متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید