راهکار هایی برای تشخیص موثر بودن مکمل

به گزارش مجله نازلارا، راهکارهای متفاوتی وجود دارد که ما متوجه موثر یا مضر بودن یک مکمل برای بدن بشویم. دراین مقاله به برخی از این راهکارها اشاره میکنیم.

راهکار هایی برای تشخیص موثر بودن مکمل

روش های تشخیص موثر بودن مکمل

روش های خاصی وجود دارد تا بفهمید آیا مکملی که مصرف می کنید، بی خطر و یا موثر است. نکات زیر را دنبال کنید؛ مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

خطرات مربوط به مصرف مکمل موردنظرتان را بررسی کنید. بسیاری از مکمل ها حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که ممکن است باعث اثرات مضری در بدن انسان شوند. اگر یک مکمل مصرف می کنید، مطمئن شوید که بیش از دوز توصیه شده مصرف نمی کنید. به علاوه به طور مداوم بررسی کنید که با سایر داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید یا ممکن است در آینده مصرف کنید، تداخل نداشته باشد.

جراحی یکی از عوامل مهمی است که باید در حین مصرف مکمل ها درنظر بگیرید. اگر قرار است جراحی انجام دهید، در مورد مکمل هایی که مصرف می کنید و اینکه آیا ممکن است برای فرایند جراحی مضر باشند، با پزشک تان صحبت کنید.

فریب در دسترس بودن مکمل را نخورید و جانب احتیاط را رعایت کنید فقط به این خاطر که یک مکمل، بدون نسخه در دسترس است، به این معنا نیست که سالم ترین گزینه برای بدن شماست.

مطمئنا بیشتر شرکت ها سعی می کنند که مراقب منافع و مصالح مصرف کنندگان شان باشند، با این حال شیوه ای که به وسیله آن مواد تشکیل دهنده مضر را اندازه می گیرند، مطمئن ترین روش نیست.

از آنجا که مکمل های رژیمی به وسیله دولت تأیید نمی شوند، محدودیت های آنها کمتر از محدودیت های اعمال شده روی داروهای تأیید شده است، این بدان معناست که آنها می توانند خیلی راحت قسر در بفرایند. با این حال همیشه اینطور نیست اما تا زمانی که مطمئن شوید که به آزمایشات اجرا شده روی یک محصول اعتماد دارید، به تحقیق و احساس درونی تان (غریزه) تکیه کنید.

قبل از مصرف مکمل در مورد آن تحقیق کنید همیشه بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید تا بعدا پشیمان نشوید. سعی کنید به مکمل های مختلفی که در رقابت با مکمل موردنظر شما هستند، نگاهی بیندازید و نظرات مصرف کنندگان را مطالعه کنید.

ممکن است مطالعاتی در مورد آن مکمل اجرا شده باشند که در دسترس عموم قرار دارند. هرچه بیشتر تحقیق کنید، در هنگام خرید یک مکمل بهتر تصمیم خواهید گرفت.

در حالی که برخی از مکمل های رژیمی می توانند مفید باشند اما برخی همچنان به تحقیقات بیشتری نیاز دارند.

مکمل ها قرار است تعداد ویتامین ها و مواد معدنی تان را افزایش دهند. باتوجه به این، به مصرف کنندگان توصیه می شود مراقب مکمل هایی که ادعا می کنند دردها و بیماری های خاصی را کاهش، درمان یا معالجه می کنند، باشند.

چون این هدف مکمل ها نیست. مکمل هایی که ادعا می کنند همه چیز را درمان می کنند یا به هیچ گونه عوارض جانبی اشاره نمی کنند، هم ناقص و غیرمطمئن هستند، چون هر چیزی به نوعی اثر جانبی دارد.

اگر نگرانید که نتوانید تشخیص دهید کدام مکمل برای شما و خانواده تان مناسب است، با یک پزشک یا داروساز مشورت کنید.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1285

به "راهکار هایی برای تشخیص موثر بودن مکمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار هایی برای تشخیص موثر بودن مکمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید