برطرف مسائل احراز هویت در شاد، قابلیت های جدید در راه است

به گزارش مجله نازلارا، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه شاد 10 میلیون و 400 هزار نفر کاربر فعال دارد گفت: مشکلاتی که پیرامون احراز هویت در این شبکه وجود داشت مرتفع شده است. قابلیت های جدیدی در حال افزوده شدن به شبکه شاد هستند که از جمله آنها می توان به بانک سوالات و آزمون ساز مجازی اشاره نمود.

برطرف مسائل احراز هویت در شاد، قابلیت های جدید در راه است

محمود حبیبی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، ادامه فرایند آموزش به صورت حضوری میسر نبود و کوچ به زیست بوم جدید تنها راهی بود که پیش روی وزارت آموزش و پرورش نهاده شد اظهار کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی برای ارائه فعالیت های آموزشی و پرروشی استفاده می کردیم.

وی اضافه کرد: با توجه به الزام ایجاد شده، اپلیکشن های مختلفی به لحاظ فنی، امنیتی و زیرساختی مورد آنالیز نهاده شدند و در نهایت شاد به دنیا آمد که اکنون حدود یک سال از عمرش می گذرد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همزمان با راه اندازی شبکه شاد، در بسیاری از فرایندهای آموزش و پرورش این احتیاج وجود داشت که فعالیت ها به صورت الکترونیکی پیگیری و از حضور فیزیکی افراد تا حدممکن جلوگیری گردد گفت: یکی از پروژه های بزرگی که از چندماه گذشته شروع شد یکپارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش بود. طبیعتا در این فضا بیشترین بار و فشار کار روی حوزه فناوری بود چه در حوزه شبکه شاد و چه یکپارچه سازی و خدمات الکترونیکی که در حال ارائه است.

حبیبی ادامه داد: ضروری است از کوشش های اجرا شده همکاران در استان ها قدردانی کنم. در حوزه شاد یک جمع نخبگانی از مسئولین فناوری استان ها و مناطق شکل گرفت و بیش از 2000 نفر به عنوان راهبران شاد به ما در آموزش و پیگیری و پشتیبانی موارد یاری کردند. چندی پیش سامانه ای برای ارتباط با این همکاران درنظر گرفتیم که مختص تمام سامانه ها، نرم افزارها و خدمات الکترونیکی وزارتخانه طراحی شده است و این امکان را می دهد که در توسعه و به روز آوری نرم افزارها مشارکت داشته باشند و موارد مطرح شده را سریعا پیگیری و پاسخ های لازم را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه همچنین استانداردهای سامانه های آموزش مجازی را تدوین و سعی کردیم ارزیابی درستی از سامانه های موجود علاوه بر شاد داشته باشیم گفت: فعالیت های خوبی در حوزه شاد انجام شد و قابلیت های جدیدی در حال اضافه کرده شدن به شبکه هستند که از جمله آنها می توان به بانک سوالات و آزمون ساز مجازی اشاره نمود. با همکاری مرکز سنجش بسیاری از نرم افزاهای آزمون ساز مورد آنالیز نهاده شده اند تا بتوانیم در بازه های مورد احتیاج از آنها استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره مسائل احراز هویت در شبکه شاد گفت: احراز هویت در شاد به علت یکسری مسائل فنی که در شروع سال تحصیلی با آن روبرو بودیم با مسائلی همراه شد. علت بروز مشکل واکاوی و مرتفع شد. تا کنون 10 میلیون و 400 هزار نفر کاربر فعال در شبکه شاد داریم و بزرگترین شبکه کل کشور را پوشش می دهیم. این حجم از سرویس دهی ممکن است با اختلالاتی هم همراه باشد که به تدریج اقداماتی برای بهبود عملکرد شبکه صورت گرفته و در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1022

به "برطرف مسائل احراز هویت در شاد، قابلیت های جدید در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مسائل احراز هویت در شاد، قابلیت های جدید در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید