سالمندان در طرح های توسعه شهری فراموش نشوند

به گزارش مجله نازلارا، عضو شورای شهر تبریز گفت: نباید سالمندان در طرح های توسعه شهری فراموش شوند، لازم است تبریز را به عنوان شهر دوستدار سالمندان توسعه داد و نیازهای آنان را در طرح های توسعه ای شهری در نظر گرفت.

سالمندان در طرح های توسعه شهری فراموش نشوند

به گزارش مجله نازلارا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی، فریدون بابایی اقدم در بازدید از آسایشگاه خوبان تبریز گفت: تبریز همواره از شهرهای پیشرو در نوع دوستی است، بازدید از چنین مراکزی وظیفه شرعی و اجتماعی همه است چراکه این روزها برای همه قابل لمس است.

وی اظار کرد: لازم است مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر، مطالعاتی را در خصوص بسترسازی زندگی بهتر سالمندان در تبریز شروع کند، برخی کاستی ها در زمینه توجه به زندگی راحت سالمندان در تبریز وجود دارد که همواره باید تلاش کنیم تبریز را به عنوان شهر دوستدار سالمندان آماده سازی کنیم.

این عضو شورای شهر با اشاره به بررسی بودجه سال آینده شهرداری تبریز در شورای اسلامی شهر گفت: می توان در مناطق شهرداری برخی برنامه ها و بستر سازی ها را به صورت پایلوت و آزمایشی برای سالمندان اجرا کرد و در راستای شهر دوستدار سالمندان قدم برداشت.

وی به حضور نزدیک به 100 نفر از مجله نازلاراان سالمند در آسایشگاه خوبان اشاره کرد و گفت: این مرکز در طول 20 سال گذشته خدمات بسیار خوبی به شهروندان ارائه کرده است.

همچنین پروین جوادی، مدیرآسایشگاه خوبان نیز ضمن قدردانی از حضور عضو شورای اسلامی شهر تبریز در این مرکز گفت: این مجموعه سال 72 به عنوان اولین آسایشگاه خصوصی کشور بعد از تهران اولین بار در تبریز راه اندازی و تاسیس شد و ظرفیت آن 220 نفر است که در حال حاضر 100 نفر سالمند در این مجموعه نگهداری می شوند که 32 پرستار از این عزیزان مراقبت می کنند.

در این بازدید که با حضور فریدون بابایی اقدم عضو شورای شهر تبریز و نساج شهردار منطقه 5 انجام شد تصمیماتی در خصوص احیای فضای سبز حیاط این مجموعه و تهیه آب خام برای آبیاری فضای سبز نیز اتخاذ شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 228

به "سالمندان در طرح های توسعه شهری فراموش نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالمندان در طرح های توسعه شهری فراموش نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید