نقدها و نمرات Assassins Creed Valhalla منتشر شدند

به گزارش مجله نازلارا، بازی اساسینز کرید ولهالا عرضه شده و منتقدان، نقد های خود را برای این بازی منتشر کرده اند. این بازی یکی از اولین بازی هایی است که برای کنسول های نسل نهم عرضه می شوند. البته این بازی نسخه نسل هشتمی نیز دارد. تقریبا تمام منتقدان از این بازی رضایت داشته اند و داستان و دنیای تاریخی آن را ستایش کرده اند.

نقدها و نمرات Assassins Creed Valhalla منتشر شدند

شرکت یوبی سافت دوران تاریک خود را پشت سر گذاشته و اخیرا در حال تولید بازی هایی، با کیفیت بسیار بهتر نسبت به گذشته است. نسخه جدید سری اساسینز کرید در سرزمین های اسکاندیناوی و حول محور نبرد های وایکینگ ها ساخته شده. با وجود این که با یک شاهکار طرف نیستیم اما منتقدان از این بازی راضی هستند و می توان گفت با اثری خوش ساخت روبه رو هستیم.

از دید تمام منتقدان، داستان این بازی یکی از مهم ترین نقاط قوت آن محسوب می شود. البته مثل همیشه شرکت یوبی سافت در ساخت محیط هایی زیبا و تاریخی سنگ تمام گذاشته و دنیای این بازی، بازی کن را به سفری تاریخی می برد. مانند دیگر بازی های سری اساسینز کرید حجم بسیار بالایی از محتوا در این بازی وجود دارد؛ البته کیفیت این محتوا به شکل چشم گیری بالا رفته و این بازی را به یکی از بهترین نسخه های سری اساسینز کرید تبدیل کرده.

بازی اساسینز کرید ولهالا جزو بازی های شروع کننده نسل نهم است و از قابلیت های کنسول های جدید استفاده می کند. شرکت یوبی سافت تصمیم گرفته همانند بازی اساسینز کرید 4 که در شرایطی مشابه با این بازی در ابتدای نسل هشتم قرار داشت، این بازی را برای هر دو نسل جدید و قبلی عرضه کند. با وجود این که این بازی، میان نسلی محسوب می شود اما گرافیک بسیار چشم نوازی دارد و بسیاری از منتقدان از گرافیک زیبای آن تعریف کرده اند. البته مانند تمام بازی های شرکت یوبی سافت مسائل فنی مختلفی در این بازی حاضر هستند.

میانگین نمرات این بازی در وب سایت متاکریتیک برای نسخه های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر های شخصی به ترتیب 81 ، 82 و 85 است. بیشتر منتقدان وب سایت های شاخص، نسخه نسل نهمی این بازی که برای کنسول ایکس باکس سری ایکس موجود است را بررسی کرده اند. میانگین نمرات نقد های مختلف این نسخه از بازی به گفته وب سایت متاکریتیک، 85 است. طبق نمرات ارایه شده می توانید بگوییم بازی اساسینز کرید ولهالا اثری سرگرم کننده است که می تواند بسیاری از افراد را راضی کند. هنوز نسخه پلی استیشن 5 این بازی منتشر نشده و نقد برای این نسخه از بازی وجود ندارد.

در ادامه می توانید خلاصه تعدادی از نقد های منتشر شده برای بازی اساسینز کرید ولهالا را بخوانید.

Game Informer: نمره 9.25 از 10

محتوا و طراحی بازی اساسینز کرید ولهالا در بهترین حالت خود میان بازی های این سری قرار دارند اما مسائل فنی این بازی به شکل ناامیدکننده ای آشنا هستند. با وجود این که نمی توان منکر این ایرادات شد، هیچ کدام از آن ها به قدری بزرگ نیستند که تجربه بازی را خراب کنند. اساسیز کرید ولهالا مسائل بازی قبلی این سری، یعنی اساسینز کرید اودیسه را رفع می کند و حتی فراتر می رود. زمانی که سراغ خط اصلی داستانی بروید و چه در صورتی که به دنبال یافتن گنج باشید، این بازی تجربه ای باارزش خلق می کند.

PC Gamer: نمره 92 از 100

اساسینز کرید ولهالا اساسینز کرید مورد علاقه من میان یک سری که 23 بازی در خود دارد است. این بازی روی پایه و اساس عالی نقش آفرینی نسخه های اوریجینز و اودیسه بنا شده اما بهبودهایی نیز اعمال شده اند تا مسائل آزاردهنده دو بازی دیگر، تکرار نشوند. حتی یک بار هم در این بازی شصت ساعته توقف اجباری برای ارتقای شخصیت وجود ندارد. این موضوع به این معنی است که شرکت یوبی سافت دیگر امتیازهای تجربه برای ارتقای شخصیت اصلی نمی فروشد.

IGN: نمره 8 از 10

اساسینز کرید ولهالا یک نسخه بزرگ، شاخص و بسیار زیبا برای این سری محسوب می شود که بالاخره دوران وایکینگ ها و شرایط پرهرج ومرج عصر تاریک انگلستان را در قالب یک بازی از سری اساسینز کرید ارایه می دهد. این بازی با داستان محکم و باتمرکز خود روی خطی میان سفرهای تاریخی، تئوری های توطعه و فلسفه حرکت می کند. روش تازه پیاده سازی این بازی برای سیستم های لوت و ماموریت گیری که در تمام بازی های دیگر این سری حاضر بودند باعث می شود جلو رفتن در آن روان تر باشد؛ اما پیشروی در این بازی می توانست بهبود های بیش تری داشته باشد. همچنین حجم غیرعادی از باگ ها و مسائل فنی در این بازی وجود دارند. با وجود این که ممکن است بازی اساسینز کرید ولهالا خاص ترین و پرداخت شده ترین بازی ممکن نباشد، بینش وحشیانه و سخت این بازی از فعالیت های مردم اسکاندیناوی در بهترین شرایطی که سری اساسینز کرید بوده اند، قرار گرفته است. همچنین این بازی از قابلیت های کنسول های نسل جدید به خوبی استفاده می کند.

GameSpot: نمره 8 از 10

با وجود اتصال های محکم با قسمت های قبلی، توان بازی اساسینز کرید ولهالا چیزی بیش تر از ایستادن روی پای خودش است. کمی طول می کشد تا این بازی شروع شود اما هنگامی که برداشتن قدم های بلند را شروع می کند، حرکتی با اعتماب به نفس دارد و با قبول کردن چند ریسک کوچک روایی، به مقصد خود می رسد. ایوور قهرمانی خوب با هویتی که رازآلودگی پشت روایت اصلی را جلو می برد، است و در روایت مرکزی این داستان می درخشد. شخصیت های دیگر با همین شدت نمی درخشند اما می توان از این موضوع صرف نظر کرد زیرا گشت وگذار در انگلستان و جمع آوری تکه های داستان دنیای بازی واقعا لذت بخش است.

USGamer: نمره 3.5 از 5

چشم انداز بازی اساسینز کرید ولهالا از انگلستان قرن نهم، مکانی زیبا برای گشت وگذار است که پر از شخصیت های خوب شده تا معمولی بودن شخصیت اصلی بازی، ایوور را جبران کند. در این شرایط، داستان خسته کننده و کش آمده اساسین ها و تمپلارها و نحوه طراحی بازی، جهت اصلی را از فعالیت های جانبی و حواس پرتی ها انباشته می کنند. اساسینز کرید ولهالا یک بازی اکشن و ماجراجویی خوش ساخت است که به خوبی آشفتگی های دوره تاریخی خود را به نمایش می گذارد اما به دلیل سنگینی رو به افزایش میراث این سری، زمین گیر شده.

Eurogamer: پیشنهاد شده

دو سال پیش، هنگامی که بازی اساسینز کرید اودیسه را نقد می کردم، آن بازی را با وجود بخش هایی نیازمند به پرداخت، پیشنهاد کردم. حالا حین نقد بازی اساسینز کرید ولهالا حس می کنم در شرایطی مشابه قرار دارم. از آن زمان تا به حال، محتوای فراوانی برای بازی اودیسه منتشر شده اند و آن بازی بسیار بزرگ تر شده. چیزی شبیه به این موضوع برای بازی ولهالا رخ خواهد داد. حتی پیش از عرضه محتوای اضافه، بازی ولهالا حس یک بازی کامل را می دهد. این بازی حماسه یک وایکینگ است که برای رسیدن به سرنوشت خود تقلا می کند و تلاش او برای ارتقا دادن این سری، باعث کنار گذاشتن بعضی چیزها به ازای روایت داستانی قوی تر شده. اما این بازی پیروز شده تا حماسه سری اساسینز کرید را در نسلی جدید ادامه دهد.

در ادامه می توانید نمراتی که منتقدان دیگر نشریات و وب سایت ها به این بازی داده اند را ببینید.

 • IGN: نمره 8 از 10
 • PC Gamer: نمره 92 از 100
 • Metro GameCentral: نمره 7 از 10
 • +GamesRadar: نمره 4.5 از 5
 • Game Informer: نمره 9.3 از 10
 • GameSpot: نمره 8 از 10
 • USgamer: نمره 3.5 از 10
 • VG247: نمره 4 از 5
 • IGN Italy: نمره 8.5 از 10
 • IGN Spain: نمره 9 از 10
 • Guardian: نمره 4 از 5
 • Wccftech: نمره 8.5 از 10

بازی اساسینز کرید ولهالا هم اکنون برای تمامی پلتفرم های بجز پلی استیشن 5 منتشر شده. نسخه پلی استیشن 5 این بازی، فردا هم زمان با عرضه این کنسول منتشر خواهد شد.

در ادامه می توانید تریلر عرضه این بازی را ببینید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 747

به "نقدها و نمرات Assassins Creed Valhalla منتشر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات Assassins Creed Valhalla منتشر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید