نه سیاه نمایی کردیم و نه گل و بلبل نشان دادیم!

به گزارش مجله نازلارا، کارگردان اکسیر، سریالی که این روزها به مناسبت ایام محرم در حال پخش از شبکه شما است، می گوید: تمام داستان ها و خرده داستانی که مخاطب در این سریال می بیند مابه ازای واقعی دارد. ضمن اینکه مخاطب با دیدن سریال متوجه می گردد که ما به هیچ وجه نه سیاه نمایی کردیم و نه همه چیز را سعی کردیم گل و بلبل نشان دهیم.

نه سیاه نمایی کردیم و نه گل و بلبل نشان دادیم!

به گزارش خبرنگاران، سریال تلویزیونی اکسیر کاری از معاونت امور استان ها و فراوری صدا و سیمای مرکز زنجان، به مناسبت ماه محرم از شبکه شما در حال پخش است. این سریال در 26 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی احسان صادقی جهانی و تهیه کنندگی علیرضا ظریف با حضور بازیگرانی همچون مجید مشیری، رامین راستاد، امیرمحمد زند، شراره درشتی، خشایار راد، امیر حسین صدیق و ثریا قاسمی ساخته شده است.

محور اصلی قصه مجموعه اکسیر، معضلات روز اجتماعی از جمله اعتیاد و قاچاق است و پیغام اصلی آن، آگاهی بخشی به نسل جوان و کاهش آسیب های اجتماعی است.

احسان صادقی جهانی ـ کارگردان و فلیم نامه نویس این مجموعه تلویزیونی ـ درباره فرایند فراوری اکسیر گفت: دو سال قبل برای فراوری سریال اکسیر از طرف صدا و سیمای مرکز زنجان به کار دعوت شدم اما وقتی وارد کار شدیم دیدم فیلمنامه اولیه آنقدر ضعیف است که نمی گردد با چنین فیلمنامه ای کار را پیش برد و به همین دلیل با توجه به اینکه خودم اهل زنجان هستم و از این شهر شناخت دارم، تصمیم گرفتم با تلفیقی از فضای سنتی و مدرن فیلمنامه را بازنویسی کنم.

او با اشاره به اینکه این فرایند به دلیل اینکه زمان کافی برای بازنویسی فیلمنامه وجود نداشت در شرایط عجیبی طی شده است، ادامه داد: شاید هر گروه دیگری بود نمی توانست چنین کاری را انجام دهد اما گروهی که با من سر این پروژه آمدند بسیار توانمند بودند و از این جهت که وقت برای متوقف کردن کار و بازنویسی مجدد به طور کامل نداشتیم مجبور بودیم در حین فراوری، فیلمنامه را تغییر دهیم که شرایط بسیار سختی بود و از طرف دیگر هم تجربه بسیار خوبی برای من شد.

داستان این سریال از جایی آغاز می گردد که پرویز مردی میانسال، با داشتن دختری جوان و دانشجو به دام اعتیاد می افتد و با وجود پنهان کردن مصرف مواد مخدر، خانواده اش از اعتیاد او با خبر می شوند. پرویز از جمع خانواده طرد می گردد و تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد اما پیروز نمی گردد. برای اکبر بسیار سنگین است که خانواده فرهمند مراسم عقد دخترش را به هم می زنند چون نگار بخاطر تصادف پایش می لنگد. اکبر از صنعتگران مس زنجان به خاطر اوضاع وخیم بازار با پیشنهاد دوست دوران دبیرستانش جمشید وارد بحث واردات می گردد که سر از قاچاق مس در می آورد در این فرآیند اکبر در فضاهایی حضور می یابد که ناخواسته وارد داستان اعتیاد می گردد. در این میان پارسا هم دانشگاهی نگار شیفته نجابت و نبوغ او می گردد این دو از دانشجویان دانشگاه علوم پایه که از معتبرترین دانشگاههای جهانی است هستند و ...

کارگردان سریال اکسیر درباره قصه این سریال گفت: شخصیت اصلی سریال با بازی مجید مشیری مردی میانسال است که در حوزه فراوری فعالیت دارد و سعی کردیم در دل قصه از مسائل مربوط به فراوری، قاچاق کالا و نوسات ارز که موضوعات روز جامعه هستند صحبت کنیم و در کنار آن با توجه به اینکه زنجان شهری صنعتی و دانشگاهی هست در قصه پیوندی میان صنعت و دانشگاه هم برقرار کردیم.

صادقی جهانی ادامه داد: تمام داستان ها و خرده داستانی که مخاطب در اکسیر می بیند مابه ازای واقعی دارد و تمام قصه ها از دل ماجراهایی واقعی که در خود شهر زنجان اتفاق افتاده نوشته شده اما نکته مهم برای ما این است که مخاطب با دیدن سریال متوجه می گردد که ما به هیچ وجه نه سیاه نمایی کردیم و نه همه چیز را سعی کردیم گل و بلبل نشان دهیم. بلکه در عین حال حرف خودمان را در سایه یک قصه دراماتیک بیان کردیم و این موضوع می تواند به باورپذیری بیشتر کار در نظر مخاطب یاری کند.

کارگردان سریال اکسیر همچنین درباره پخش این سریال در شب های محرم به وسیله آنتن شبکه شما گفت: در یک بخش مهم از سریال عزاداری مردم زنجان و شیوه عزاداری مردم این شهر در حسینیه اعظم به تصویر کشیده می گردد که می تواند برای مخاطب جذاب باشد و از طرف دیگر در چند سال اخیر اتفاقاتی در شبکه شما اتفاق افتاده که آن را تبدیل به شبکه ای پرمخاطب و استاندارد نموده و حتی بعضی از بازیگران مطرح نظیر حامد بهداد که در سایر شبکه های تلویزیونی حاضر نشده اند، در این شبکه حاضر و با آنها گفت وگو شده که با توجه به اینکه قصه این سریال بسیار عمومی و قابل لمس است فکر می کنم پخش آن به وسیله شبکه شما اتفاق مثبت و خوبی است.

اکسیر در ماه محرم، هر شب ساعت 19 از شبکه شما پخش می گردد و تکرار آن هم ساعت های 2 و 16 روز بعد روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 622

به "نه سیاه نمایی کردیم و نه گل و بلبل نشان دادیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه سیاه نمایی کردیم و نه گل و بلبل نشان دادیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید