هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد

به گزارش مجله نازلارا، مهر/ در خوانش فشارخون، دو عدد وجود دارد. فشارخون سیستولیک که عدد بالایی است و نشان می دهد در زمان تپیدن قلب، چه میزان فشار به دیواره رگ ها وارد می گردد.

هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد

فشارخون دیاستولیک، عدد پایینی است که میزان فشار را در بین تپیدن های قلب نشان می دهد.

طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، فشارخون بالا زمانی است که عدد سیستولیک 130 یا بالاتر یا عدد دیاستولیک 80 یا بالاتر است.

دکتر رونالد لوید جونز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، در این باره می گوید: در پیش بینی ریسک بیماری قلبی عروقی در افراد جوان، هر دو عدد سیستولیک و دیاستولیک مهم هستند.

محققان در این مطالعه از اطلاعات پایگاه داده های کره مربوط به بیش از 6 میلیون فرد در رده سنی 20 تا 39 سال استفاده کردند. محققان ریسک حمله قلبی، سکته، نارسایی قلبی یا مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی را در طول 13 سال پیگیری شرایط این افراد آنالیز کردند.

محققان مشاهده کردند میزان بالای فشار سیستولیک بین 130 تا 139، در مقایسه با فشارخون عادی، ریسک مسائل قلبی را تا 36 درصد افزایش می دهد. فشارخون بالا دیاستولیک بین 80 تا 89 این ریسک را تا 32 درصد افزایش می دهد. همچنین ریسک مسائل قلبی در افراد دارای هر دو فشارخون بالا تا 67 درصد افزایش می یابد.

این یافته ها، ضرورت تقسیم بندی افراد جوان مبتلا به فشارخون بالا را به سه گروه سیستولیک بالا، دیاستولیک بالا یا هر دو اثبات می نماید تا بر تغییرات سبک زندگی یا مصرف داروهای کاهنده فشارخون تاکید گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 519

به "هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید