پیش بینی پایداری هوا و سکون جو برای روزهای آینده

به گزارش مجله نازلارا، سازمان هواشناسی با اعلام هشدار زردرنگ از پایداری هوا و سکون جو طی روزهای پنجشنبه تا دوشنبه اطلاع داد.

پیش بینی پایداری هوا و سکون جو برای روزهای آینده

به گزارش خبرنگاران، با اعلام سازمان هواشناسی، پایداری هوا و سکون نسبی جو از پنجشنبه (27 آبان ماه) تا دوشنبه (اول آذر ماه) پیش بینی شده است.

بر اثر این پدیده، مخاطراتی همانند انباشت آلاینده های جوی به ویژه PM2.5 و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

بعلاوه نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران تحت تاثیر مخاطرات این پدیده مانند افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه ها حساس هستند.

در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در برخی ساعات، کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه ها، (به ویژه در منطقه ها صنعتی و پرتردد) پیش بینی می گردد.

برهمین اساس توصیه می گردد که مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی و نیز اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی در دستورکار قرار گیرد.

بعلاوه لازم است که از رفت و آمدهای غیرضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز اجتناب گردد.

بنابراین گزارش، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1338

به "پیش بینی پایداری هوا و سکون جو برای روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی پایداری هوا و سکون جو برای روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید