چین: آماده گسترش همکاری با ایران برای مبارزه با کرونا هستیم

به گزارش مجله نازلارا، وزیر امور خارجه چین گفت در تماس با همتای ایرانی خود بر آمادگی پکن درخصوص گسترش همکاری با تهران برای مبارزه با ویروس کرونا تأکید نموده است.

چین: آماده گسترش همکاری با ایران برای مبارزه با کرونا هستیم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین المللی مجله نازلارا، وانگ یی وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه گفت، در تماس با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود بر آمادگی پکن برای گسترش همکاری جهت مبارزه با ویروس کرونا تأکید نموده است.

به نوشته روزنامه چاینا دیلی، وانگ یی گفت، چین و ایران به عنوان دو شریک راهبردی با بهره مندی از درک و حمایت دوجانبه، در مبارزه قدرتمند در برابر بیماری کووید-19 به یکدیگر یاری نموده و فصل جدید را در همکاری های خود رقم زدند.

وزیر امور خارجه چین اضافه نمود، مردم ایران، با مدیریت دولت این کشور علیه این همه گیری متحد شده اند و کاهش شیب منحنی ابتلا در ایران نشان می دهد که اقدامات کنترلی و پیشگیرانه در این کشور نتیجه مثبتی داده اند.

وی اضافه نمود، چین آماده است تا همکاری با ایران جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا را ادامه داده و تمام ظرفیت لازم برای یاری به تهران را به کار گیرد.

وانگ یی همچنین گفت، همکاری مشترک چین و ایران تعمیق خواهد شد و مشارکت راهبردی دو کشور رشد بیشتری در مبارزه علیه همه گیری ویروس کرونا خواهد داشت. رشد و توسعه ایران و چین به عنوان دو بازار اقتصادی نوظهور، بخش اجتناب ناپذیری از راستا تاریخ است.

او تأکید کرد ویروس کرونا دشمن مشترک نسل بشر است و چین به عنوان اولین کشور گزارش دهنده شیوع این بیماری، اطلاعات لازم را به اشتراک گذاشته و همکاری با جامعه بین الملل را به شکلی شفاف به انجام رسانده است و سهم به سزایی در مبارزه جهانی علیه همه گیری آن داشته است.

ظریف نیز روز گذشته در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: از صحبت دوباره با دوست قدیمی خودم، وانگ یی، وزیر خارجه چین بسیار خرسندم. ما درباره پاره ای از مسائل مشترک از جمله مبارزه با همه گیری ویروس کرونا، تعمیق همکاری استراتژیک فراگیر بین دو کشور و فرایند صلح در افغانستان گفتگو کردیم.

وزیر امور خارجه ایران پیش از آن نیز در واکنش به قطع حمایت اقتصادی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت گفته بود، جهان در حال تجربه قلدری و تهدید آمریکا است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 409

به "چین: آماده گسترش همکاری با ایران برای مبارزه با کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آماده گسترش همکاری با ایران برای مبارزه با کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید