کرونا در اروپا، از رکود بیش از حد انتظار منطقه یورو تا حمایت کمیسیون از ممنوعیت صادرات واکسن

به گزارش مجله نازلارا، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از رکود بیش از حد انتظار مالی منطقه یورو در پاییز اخیر و حمایت کمیسیون اروپایی از ممنوعیت صادرات واکسن از این اتحادیه به خارج خبر می دهند.

کرونا در اروپا، از رکود بیش از حد انتظار منطقه یورو تا حمایت کمیسیون از ممنوعیت صادرات واکسن

با ما سفر کنید و با لیست قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش های جدید ویروس کرونا در سراسر اروپا شیوع پیدا نموده و شرایط بسیار سخت و دشواری را برای مقامات و شهفرایندان این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ایتالیا واکسن کرونای روسی می سازد

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که در ایتالیا ساخت اولین مرکز فراوری واکسن اروپایی برای ساخت واکسن روسی اسپوتنیک 5 قبل از تایید اروپا برنامه ریزی شده است. اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه گفته است که صندوق دولتی روسیه RDIF و شرکت دارویی سوئیسی Adienne این کارخانه را می سازند. به این ترتیب راه برای ساخت اولین کارخانه فراوری واکسن روسی در اروپا هموار می گردد.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده فراوری این واکسن باید در ماه زوئن شروع گردد و تا خاتمه سال در ایتالیا حدود 10 میلیون دوز از این واکسن می تواند فراوری گردد.

فشار استرالیا بر بروکسل برای لغو صادرات واکسن

بعد از تصمیم توقف صادرات واکسن از اتحادیه اروپا استرالیا می خواهد مشترکا با چند کشور دیگر بر بروکسل برای دریافت واکسن های وعده داده شده فشار وارد کند.

وزیر تجارت استرالیا از نوعی انحصار طلبی واکسن از طرف اتحادیه اروپا سخن گفته و تصمیم ایتالیا برای جلوگیری از صادرات 250 دوز واکسن آسترازنکا به استرالیا را اقدامی کاملا دلسرد نماینده نامیده است.

این مقام استرالیایی گفت: می خواهد همراه با کانادا ژاپن، نروژ و نیوزلند بر اتحادیه اروپا برای تغییر این رویکرد خود فشار وارد کند.

آلمان در دوران کرونا بیش از 9 هزار پرستار خود را از دست داده است

آلمان در دوران کرونا بیش از 9 هزار پرستار دربیمارستان ها و مراکز مراقبت از سالمندان را از دست داده است. این خبر را رسانه های آلمانی با استناد به آمارهای اداره فدرال آلمان منتشر نموده اند.

تشدید محدودیت ها در استونی

با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته انگلیسی در استونی این کشور از روز پنج شنبه وارد یک مرحله قرنطینه یک ماهه خواهد شد.

تمدید قرنطینه در هلند

کشور هلند هم قرنطینه برای مهار کرونا در این کشور را تا حداقل خاتمه ماه جاری میلادی تمدید می نماید. نخست وزیر این کشور با اشاره به افزایش شمار مبتلایان این خبر را اعلام نموده است.

309 مرگ کرونایی جدید در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از 4252 مورد ابتلای جدید به کرونا در 24 ساعت و 309 مورد مرگ کرونایی جدید اطلاع داده است.

افزایش مجدد مبتلایان جدید به کرونا در اتریش

از روز یکشنبه تا دوشنبه حدود 1910 مورد جدید ابتلا به کرونا در اتریش ثبت شد و این در حالی است که به دلیلی تعطیلی آخر هفته میزان تست گیری ها کمتر بود. تا به حال در 14 دسامبر سال 2020 بود که میزان مبتلایان روزانه از این رقم بیشتر بوده است. به صورت میانگین هفته گذشته روزانه 2304 نفر در اتریش به کرونا مبتلا می شدند.

این نشانه ها حاکی از آن است که میزان مبتلایان به کرونا در اتریش مجددا رو به افزایش است. رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش از افزایش چشمگیر آمارها اطلاع داده است.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم افزایش آمار مبتلایان در کشورش را تحولی قابل انتظار ارزیابی نموده و در گفتگویی اعلام نموده که البته این فرایند افزایشی هنوز قابل کنترل است.

صد اعظم اتریش همچنین گفت: این پاندمی را نمی توان از بین برد. در عوض مردم باید با آن زندگی نمایند. باید بین آسیب های اقتصادی و اجتماعی و روانی این بحران تعادل برقرار کرد.

اتریش برای مقابله با بحران کرونا قرنطینه منطقه ای را برای مناطقی که شمار مبتلایان در آن بسیار چشمگیر بوده را در دستور کار قرار داده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 476980 نفر به کرونا مبتلا شده و 8732 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آزادی های بیشتر برای افراد واکسینه شده در دستور کار دولت هلند

کشور هلند هم می خواهد با تنظیم یک گذرنامه کرونایی آزادی های بیشتری را برای افراد واکسینه شده و دارندگان تست منفی کرونا ایجاد کند.

وزیر بهداشت این کشور اعلام نموده که یک برنامه برای تلفن های همراه برای این منظور در حال توسعه است. به این ترتیب افراد واکسینه شده می توانند به عنوان مثال به سفر، کنسرت، رستوران و یا سینما بفرایند.

خشم بروکسل از تمدید محدودیت های سفر از طرف بلژیک

تمدید محدودیت های سفر از طرف بلژیک برای مهار کرونا هم کمیسیون اروپایی را به شدت عصبانی نموده است. یک سخنگوی کمیسیون اروپا در این باره گفته است: ما به صورت غافلگیرنماینده در رسانه ها خواندیم که این قانون تا 18 آوریل در بلژیک پا برجا خواهد بود. در نامه ای که دولت بلژیک به کمیسیون اروپایی نوشته بود صحبت از اعمال این محدودیت تا اول ماه آوریل بود.

کمیسیون اروپایی اعلام نمود: ما همچون سابق بر این عقیده ایم که طرح ممنوعیت سفر اقدام مناسبی نیست و قوانین این اتحادیه را نقض می نماید.

وزیر بهداشت استرالیا بعد از تزریق واکسن آسترازنکا به بیمارستان منتقل شد.

وزیر بهداشت استرالیا هم بعد از تزریق واکسن آسترازنکا به بیمارستان منتقل شد. دفتر وی اطلاع داد که به دلیل ابتلای احتاقتصادی به کرونا در بیمارستان بستری شده است.

گسترده شدن ابعاد فساد معاملات ماسک در احزاب دولتی آلمان

افشای دست داشتن دو نماینده اتحادیه احزاب متحد مسیحی (حزب مرکل) در پفراینده فساد اقتصادی معاملات ماسک در آلمان اعتبار این دو حزب خواهر خوانده در این کشور را در سال مهم انتخاباتی در این کشور خدشه دار نموده است.

نیکلاس لوبل نماینده 34 ساله مجلس آلمان، از حزب دموکرات مسیحی (CDU) و متهم به فساد اقتصادی در تهیه ماسک های کرونا روز یکشنبه هفتم مارس از سمت خود در مجلس استعفا کرد. وی خطای خود را پذیرفت و در این رابطه گفت که برای جلوگیری از آسیب بیشتر به حزب خود کناره می گیرد.

نماینده دیگر درگیر در این پفراینده گئورگ نوسلاین، 51 ساله، از حزب سوسیال مسیحی (CSU)، حزب متحد حزب دمکرات مسیحی است. حوزه فعالیت این حزب منحصرا در ایالت بایرن است ولی نمایندگان آن در مجلس ملی در فراکسیونی واحد با حزب دمکرات مسیحی خانم مرکل هستند.

پفراینده نوسلاین به دلیل ظن اولیه به فساد در رابطه با خرید ماسک در حال حاضر در جریان است. وکیل او آدینه گذشته اعلام نمود که نوسلاین به دلیل تحقیقات در پفراینده فساد علیه وی، از صحنه سیاست آلمان استعفا خواهد داد. نوسلاین در حال حاضر از سمت خود به عنوان نایب رئیس فراکسیون حزب سوسیال مسیحی و از عضویت در این حزب استعفا نموده است. اما مارکوس زودر رئیس ایالت بایرن و رهبر حزب سوسیال مسیحی از این نماینده خواسته است که از مجلس نیز فورا کناره گیری کند.

آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان هم خواهان رسیدگی شفاف به مسئله رسوایی معاملات ماسک در اتحادیه احزاب متحد مسیحی شده است.

حمایت کمیسیون اروپا از ممنوعیت صادرات واکسن به خارج

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم مسئول فرایند کند واکسیناسیون در این اتحادیه را در فراوری نمایندگان این واکسن از جمله شرکت آسترازنکا دانسته و انتقاد شدیدی به این شرکت وارد نموده و گفت: این شرکت تا به حال در نیمه ابتدایی سال 2021 تنها حدود 10 درصد دوزهای واکسن وعده داده شده به اروپا را تحویل داده است.

وی اضافه نمود: اتحادیه اروپا با این مسئله که دوزهای واکسن فراوری شده در اروپا به جاهای دیگری تحویل داده می گردد مشکل دارد. وی از این رو از توقف صادرات واکسن آسترازنکا از طرف ایتالیا به استرالیا حمایت کرد.

تشدید محدودیت ها در بلغارستان

بلغارستان هم به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلای جدید به کرونا قواعد محدودیت ها را تشدید می نماید.

نتایج یک آنالیز مهم نشان می دهد که جوانان آلمانی احساس می نمایند ترس و احتیاج آن ها در دوران کرونا خیلی کم شنیده می گردد. این نتیجه یک آنالیز منتشر شده در روز سه شنبه موسوم به جوانان آلمان 2021 است که نشان می دهد برای 29 درصد جوانان آلمانی شرایط اقتصادی و چشم انداز شغلی و تحصیلی در دوران کرونا بدتر شده است. 70 درصد جوانان البته از زندگی خود راضی و بسیار راضی هستند که تعداد آن ها 9 درصد نسبت به دوران قبل از کرونا کمتر شده است.

رکود بیش از حد انتظار در منطقه یورو

در منطقه یورو هم در پاییز اقتصاد به دلیل بحران کرونا بیش از حد انتظار دچار رکود شده است. اداره آمار اروپا (یورو استات) روز سه شنبه اطلاع داد که در سه ماه چهارم سال گذشته فراوری ناخالص داخلی در این منطقه حدود 0.7 درصد نسبت به سه ماهه قبل از آن کاهش داشته است که فراتر از حد انتظار بوده است.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 2223232 نفر به کرونا مبتلا شده و 124566 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3909560 نفر به کرونا مبتلا شده و 88933 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3160970 نفر به کرونا مبتلا شده و 71436 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3081368 نفر به کرونا مبتلا شده و 100103 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2513768 نفر به کرونا مبتلا شده و 72698 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 991

به "کرونا در اروپا، از رکود بیش از حد انتظار منطقه یورو تا حمایت کمیسیون از ممنوعیت صادرات واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از رکود بیش از حد انتظار منطقه یورو تا حمایت کمیسیون از ممنوعیت صادرات واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید