آلمان: عکاسی مخفیانه از زیر دامن زنان حبس دارد، تشدید مجازات عکاسی مشروط از تصادفات

به گزارش مجله نازلارا، کسی که فقط از سر جنجال گرایی از مصدومان، مجروحان یا کشته شدگان یک حادثه عکس می گیرد، همه مرزهای آداب انسانی را زیر پا می گذارد.

آلمان: عکاسی مخفیانه از زیر دامن زنان حبس دارد، تشدید مجازات عکاسی مشروط از تصادفات

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

بنا بر مصوبه جدید مجلس آلمان، عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا سینه زنان از این پس جرم محسوب می گردد. جرم عکاسی و فیلمبرداری از صحنه تصادف که عموما باعث اختلال از مراحل امدادرسانی نیز می گردد نیز تشدید شده است.

به گزارش مجله نازلارا به نقل از دویچه وله، مجلس فدرال آلمان (بوندس تاگ) قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا از بخش سینه زنان عمل مجرمانه محسوب می گردد. ارتکاب چنین جرمی جریمه نقدی یا دو سال حبس در پی خواهد داشت. پیش بینی شده که این قانون از پاییز به اجرا گذاشته گردد.

به اعتقاد خانم کریستینه لامبرشت وزیر دادگستری آلمان، چنین عکس هایی نه تنها حقوق هویتی زنان، بلکه حق تصمیم گیری آنها درباره رفتار جنسی شان را نیز نقض می نماید. او در این باره اضافه نمود: عکاسی از زیر دامن یا بالا تنه یک زن نقض بی شرمانه حریم خصوصی اوست.

عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا از سینه زنان در آلمان عمل مجرمانه محسوب می گردد

عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا بخش بالاتنه زنان در آلمان تا کنون تخلف محسوب می شد و جریمه نقدی محدودی در پی داشت. وزیر دادگستری آلمان با ارائه لایحه جدید، قانون را به نفع زنان تشدید نموده است.

برخورد شدیدتر با عکاسی از صحنه حادثه

جرم انگاری عکاسی مخفیانه از بدن زنان بخشی از یک بسته قانونی است به نام بهبود حفاظت از اشخاص در هنگام عکاسی است. برخورد شدیدتر با تماشاچیانی که از صحنه حوادث و تصادفات عکس و فیلم می گیرند هم در این بسته قانونی لحاظ شده است.

به گفته وزیر دادگستری آلمان، کسی که فقط از سر جنجال گرایی از مصدومان، مجروحان یا کشته شدگان یک حادثه عکس می گیرد، همه مرزهای آداب انسانی را زیر پا می گذارد.

تا کنون تنها عکاسی از مجروحان و مصدومان حوادث در آلمان جرم محسوب می شد، نه عکاسی از مرده ها.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 498

به "آلمان: عکاسی مخفیانه از زیر دامن زنان حبس دارد، تشدید مجازات عکاسی مشروط از تصادفات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: عکاسی مخفیانه از زیر دامن زنان حبس دارد، تشدید مجازات عکاسی مشروط از تصادفات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید