آیا خوردن میوه های خشک شده مفید است؟

به گزارش مجله نازلارا، غذا ها حاوی کالری هستند و خوردن کالری بیش از حد - حتی غذاهای سالم - منجر به افزایش وزن می گردد. در غذاها انواع کالری های سالم و کالری های ناسالم (خالی) وجود دارد و میوه یک منبع سالم کالری است. این مطلب در خصوص میوه های خشک نیز صادق است.

از آنجا که یک میوه خشک شده بسیار کوچک تر از خود میوه تازه است، پس دریافت کالری از میوه های خشک شده راحت تر از میوه تازه است. برای مثال کمتر پیش می آید که فردی در طول نیم ساعت سه زردآلو و 30 دانه انگور بخورد اما راحت می گردد سه زردآلو خشک شده و 30 دانه کشمش را در عرض چند دقیقه مصرف کرد.

آیا خوردن میوه های خشک شده مفید است؟

یکی دیگر از نگرانی ها این است که بعضی از سازندگان خشکبار، اندازهی قند به میوه های خشک (که قبلا حاوی قندهای طبیعی خود هستند) اضافه می نمایند. هنگامی که بر روی خشکبار ها به وسیله دولت برچسب های تغذیه مورد تایید زده می گردد، راحت تر می توان اندازه قند اضافه شده را معین کرد.

حدود 1 اونس (تقریبا 30 گرم) میوه خشک شده حاوی فیبر بیشتر و آنتی اکسیدان بیشتری(به نام فنول) نسبت به یک اونس میوه تازه است. فیبر با بیماری های قلبی، چاقی و بعضی از انواع سرطان مبارزه می نماید (هرچند اثر حفاظتی احتمالی آن بر سرطان روده بزرگ هنوز قابل بحث است)

افرادی که در برنامه های غذایی خود از فنول های گیاهی استفاده می نمایند، اندازه بیماری های قلبی، دیابت، انواع مختلف سرطان و احتمالا بیماری های مغزی دژنراتیو در آنها پایین می آید.

بنابراین بهتر است که از همین الان مصرف میوه های خشک را آغاز کنید. خشکبار ها سرشار از مواد مغذی سالم اند اما از قند اضافه شده اجتناب کنید و اندازه کالری آنها را نیز در نظر داشته باشید.

منبع: فوت و فن / health.harvard.edu
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1552

به "آیا خوردن میوه های خشک شده مفید است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خوردن میوه های خشک شده مفید است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید