بازار نهاده های دامی اسفناک است

به گزارش مجله نازلارا، از ابتدای سال، 54 تا 55 درصد نهاده های دامی با نرخ مصوب تامین شده است.

بازار نهاده های دامی اسفناک است

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی اسفناک است، اظهار کرد: از ابتدای سال، 54 تا 55 درصد نهاده های دامی با نرخ مصوب تامین شده است.

او نرخ هر کیلو ذرت در بازار آزاد را 4 هزار و 200 تومان، جو را 3 هزار و 500 تومان و کنجاله سویا را 16 هزار و 200 تومان اعلام کرد.

مقدسی با اشاره به اظهار نظر مدیر عامل پشتیبانی امور دام مبنی بر تامین نهاده دامی مورد احتیاج با نرخ مصوب در فصل پاییز اعلام کرد: ذرت و جو در بنادر تخلیه شده و کنجاله سویا در حال ورود به بنادر است، اما تا زمانی که بانک مرکزی ارز مورد احتیاج را تخصیص ندهد، امکان ترخیص وجود ندارد.

به گفته وی، اگر دولت راه حل ای نیندیشد، صنعت دام و طیور در ورطه نابودی قرار خواهد گرفت.

مقدسی ادامه داد: اگر دولت ارز کافی برای تامین نهاده های مورد احتیاج ندارد، نباید کاری کند که فراوری در ورطه نابودی قرار گیرد، لذا با آزادسازی ارز باید مابه التفاوت را به صورت یارانه در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه عدم تخصیص ارز مورد احتیاج به واردات نهاده های دامی منجر به واردات شیر و لبنیات خواهد شد، اعلام کرد: اگر ارز مورد احتیاج واردات نهاده های دامی تامین نگردد، این امر علاوه بر خروج ارز منجر به از بین رفتن اشتغالزایی می گردد.

مقدسی از انباشت 300 هزار راس دام سنگین در دامداری ها اطلاع داد و گفت: خرید توافقی گوشت با نرخ مناسب می تواند راهکاری مناسب برای کاهش انباشت دام در دامداری ها باشد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران در خاتمه، قیمت فعلی خرید توافقی گوشت را 72 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: با وجود آنکه قیمت تمام شده هر کیلو دام 38 هزار تومان است، از این رو پشتیبانی امور دام هر کیلو گوشت را حداقل باید 80 تا 90 هزار تومان خریداری کند تا فراوری از بین نرود.

4133

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 701

به "بازار نهاده های دامی اسفناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار نهاده های دامی اسفناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید