بهره برداری از 762 طرح مالی و عمرانی در مازندران

به گزارش مجله نازلارا، ربیع فلاح جلودار صبح دوشنبه در نشست خبری با رسانه های استان مازندران، اضافه نمود:471 میلیارد تومان برای بهره برداری این طرح های هزینه صرف شده است.

بهره برداری از 762 طرح مالی و عمرانی در مازندران

جهت دریافت مشاوره خدمات چگونه یک بروشور خوب طراحی کنیم از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی با اشاره به اینکه سال جاری 203 پروژه محرومیت زدایی شامل خانه های بهداشت، آب رسانی، مساجد و حسینِه ها در استان اجرا می گردد، به تعامل خوب با بنیاد برکت اشاره و افزود: 200 میلیارد تومان اعتبار از این بنیاد برای اجرای فعالیت های مختلف مالی و تولیدی یاری گرفته شد و به زودی طرح های این بنیاد در استان افتتاح می گردد.

به گفته فلاح جلودار، در استان مازندران کوشش شده تا برای حفظ آرامش با همه نهادها و دستگاه هایی که برای توسعه استان همت می نمایند، تعامل داشته باشیم و اکنون مازندران از ثبات، آرامش و امنیت خوبی برخوردار است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران از استان های مهم درزمینهٔ امنیت به شمار می رود، توضیح داد: مازندران ازنظر عملکردی جزو استان های خوب به شمار می رود.

افزایش ضریب بودجه مازندران

ربیع فلاح جلودار، بابیان اینکه در سالهای قبل، تخصیص ضریب بودجه به اندازی نیمی از جمعیت استان بوده است، یادآور شد: در حال حاضر میزان بودجه متناسب با جمعیت استان افزایش یافته است.

استاندار مازندران با عنوان اینکه رقم بودجه استان به 4.3 درصد افزایش پیدانموده است، توضیح داد: برای توسعه استان باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره گیری گیریم و در دو سال گذشته 13 تا 14 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان صورت گرفته است.

محورهای توسعه استان تعیین است

استاندار مازندران بابیان اینکه بعضی مطرح می نمایند، جهت توسعه در استان تعیین نیست، توضیح داد: کشاورزی در استان قطب اساسی است و باید در این حوزه برنامه ریزی کنیم.

فلاح جلودار، ضریب برخورداری از آب های سطحی را در کشور 44 درصد برشمرد و گفت: این موضوع متأسفانه در استان غافل مانده است و در استان بیش از 15 هزار هکتار آب بندان وجود دارد و می تواند به اندازه کل سدهای استان آبگیری گردد.

وی گردشگری را از دیگر اولویت های استان بعد از کشاورزی برشمرد و گفت: همه باید کوشش نمایند تا گردشگری دریایی به عنوان یکی از زیرساخت ها و جهتهای توسعه استان کوشش نمایند.

استاندار مازندران بر تقویت زیرساخت های استان در بخش صنعت و معدن تأکید کرد و گفت: 25 درصد از خاک استان به عنوان پهنه ای برای اکتشاف و بهره برداری معدنی مورد کاوش قرار می گیرد و سرمایه گذاری در این زمینه تعیین شده است.

استاندار مازندران پسماند را ازجمله مسائل استان برشمرد و گفت: تا دو سال آینده این مشکل برطرف می گردد و برای این موضوع قراردادهایی منعقدشده است.

فلاح مازندران بابیان اینکه مازندران، پتانسیل عظیم درزمینهٔ صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه دارد، توضیح داد: بخش خصوصی باید در این زمینه فعال تر عمل کند.

وی مبارزه با فساد اداری را ازجمله کوشش های دولت برشمرد و گفت: در حال حاضر 88 دستگاه اجرایی استان به دولت الکترونیک مجهز شده اند و بعضی خدماتشان را برون سازی نموده اند.

قلع و قمع 2800 ساخت و ساخت غیرمجاز در سال قبل

استاندار مازندران با عنوان اینکه تعدی و تجاوز به اراضی کشاورزی در استان متوقف شده است، توضیح داد: در کوتاه ترین فرصت با متخلفان برخورد خواهیم کرد زیرا مازندران قطب مهم کشاورزی کشور است و باید نسبت به حفظ حراست از این اراضی کوشش کنیم.

استاندار مازندران توضیح داد: در سال گذشته دو هزار و 820 مورد و در چهار ماه اول سال جاری 790 مورد تخریب و قلع وقمع بناهای غیرمجاز داشته ایم.

وی بابیان اینکه سال جاری با کاهش شدید درآمد دولت روبرو هستیم، توضیح داد: علیرغم اقدامات شایسته ای که فرزندان ملت در زمینه دیپلماسی هسته ای داشتند و سبب اقتدار نظام و ملت شدند اما تحریم ها همچنان ادامه دارد و در مسائل بسر می بریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 230

به "بهره برداری از 762 طرح مالی و عمرانی در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 762 طرح مالی و عمرانی در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید