دستور وزیر بهداشت برای آنالیز معیشت، بهداشت روان و تاب آوری دستیاران

به گزارش مجله نازلارا، وزیر بهداشت در نامه ای به معاونین آموزشی و فرهنگی دانشجویی این وزارتخانه و روسای دانشگاه های علوم پزشکی خواهان توجه به شرایط معیشتی، و سلامت روان دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی شد.

دستور وزیر بهداشت برای آنالیز معیشت، بهداشت روان و تاب آوری دستیاران

به گزارش خبرنگاران، در نامه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت تاکید شده است؛ اگرچه در سال گذشته کوشش شد در معیشت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با افزایش 50 درصد یاری هزینه، بیمه پایه درمان و بیمه تأمین اجتماعی، پرداخت وام ضروری و ودیعه مسکن و کاهش سقف کشیک ها در حد امکان گام های کوچکی برداشته گردد. اما سختی های ناشی از خدمت در عرصه سلامت در ایام نفس گیر کرونا از یک سو و مسائل مالی و اجتماعی عمومی از سوی دیگر بعضا عرصه را بر این عزیزان تنگ تر از حد تاب آوری نموده است.

بنابراین اینجانب در جلسات متعدد با معاونین و روسای دانشگاه ها به موضوع بهداشت روان دانشجویان، دستیاران و رسیدگی به عوامل موثر بر فقدان نشاط و تاب آوری در این روزگار سخت پرداخته ام بارها خواسته ام با نمایندگان آنها جلسه بگذارید، حرفها را بشنوید، درد دل ها را گوش کنید. اینان نخبگان هوشی کشورند سرمایه های ارجمند ملی و امیدهای آینده سرزمین هستند.

براین اساس تاکید می کنم مگذارید امواج خروشان دلسردی و ناامیدی از آینده جسم و روح دانشجویان را در هم بکوبد. نقطه مقابل عشق، نفرت نیست، بی تفاوتی است. مگذارید عشق به خدمت جایش را در نظام سلامت با بی تفاوتی و دلمردگی عوض کند.

ما نیازمند متخصصین سرزنده و با نشاط برای روزهای سخت مملکتی هستیم که همیشه در معرض تندباد حوادث روزگار است. تاب آوری نظام سلامت و همه اجزاء بی بدیلش افتخاری ماندگار در ایام سخت کرونا آفرید و یاری کنید تا این تاب آوری و نشاط با سرخوردگی و واماندگی جایگزین نگردد.

در این نامه وزیر بهداشت به مسئولان این وزارت خانه و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تاکید شده است که آنالیز نمایند چرا داوطلب برای برخی از رشته ها نداریم، چرا گروهی در میانه راه نفس هایشان به شماره می افتد، گرچه هنوز وقتی به استانها می روم روحیه خدمتگزاری با نشاط را در بیشتر همکارانم می بینم، ولی چرا برخی دچار نومیدی از آینده اند؟

به همین جهت باید جلسه بگذاریم و حرفهای آنها را بشنویم تا راهکارهای کاهش مسائل اعلام گردد چرا که نمی خواهم شاهد پژمردگی گل های گلستانی باشم که دردمندان سرزمینم دل به نفس های مسیحائی آنان بسته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1094

به "دستور وزیر بهداشت برای آنالیز معیشت، بهداشت روان و تاب آوری دستیاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر بهداشت برای آنالیز معیشت، بهداشت روان و تاب آوری دستیاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید