دلایل گرانی گوجه فرنگی و پیاز

به گزارش مجله نازلارا، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تغییر فصل و کاهش تولید و عرضه برخی محصولات صیفی، گفت: تا 40 روز آینده با ورود محصولات جنوب به بازار، قیمت ها متعادل خواهد شد.

دلایل گرانی گوجه فرنگی و پیاز

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تغییر فصل و کاهش تولید و عرضه برخی محصولات صیفی، گفت: تا 40 روز آینده با ورود محصولات جنوب به بازار، قیمت ها متعادل خواهد شد.

اسدالله کارگر درباره دلایل گرانی قیمت گوجه فرنگی و پیاز در بازار گفت: تغییر فصل و کاهش تولید این محصولات از جمله دلایل این امر است. تولید در مناطق اطراف تهران از جمله ورامین، کرج و شهریار به دلیل کاهش دما کم شده و در نتیجه قیمت ها بالا رفته است.

وی با بیان اینکه قیمت این محصولات با ورود تولیدات جنوب کشور متعادل خواهد شد، اضافه کرد: حدود یک ماه تا 40 روز آینده محصولات جنوب کشور وارد بازار می شود و نرخ ها متعادل خواهد شد.

کارگر درباره اینکه آیا با توجه به تعطیلات پیش رو آیا پیش بینی افزایش قیمت بیشتر برای این محصولات را دارید؟، اضافه کرد: خیر، پیش بینی نمی کنیم که قیمت ها بیش از این افزایش یابد.

وی ادامه داد: هم اکنون میانگین قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم پیاز قرمز در میدان مرکزی میوه و تره بار بین 4 تا 6 هزار تومان، پیاز شیری نیز 4 تا 6 هزار تومان، پیاز زرد 3.5 تا 5.5 هزار تومان، گوجه فرنگی 6 تا 10 هزار تومان و سیب زمینی نیز 1700 تا 3,500 تومان است.

کارگر در واکنش به این مساله که قیمت گوجه فرنگی در برخی مناطق شهر تا کیلویی 15 هزار تومان هم رسیده است، گفت: فروشندگان در مراکز خرده فروشی مجاز هستند تا 35 درصد سود به نرخ فاکتوری که دارند اضافه و محصول را عرضه کنند بنابراین باید حتماً فاکتور داشته باشند و بدون فاکتور نمی توانند اعمال قیمت کنند.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 737

به "دلایل گرانی گوجه فرنگی و پیاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل گرانی گوجه فرنگی و پیاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید