مسدود شدن اپلیکیشن های چینی توسط هند و خطر بیکاری برای هزاران هندی

به گزارش مجله نازلارا، دولت هند که به منظور مقابله با نفوذ چین در خاک خود و پس از بحرانی شدن شرایط امنیتی دو کشور دهها اپلیکیشن چینی را فیتلر نموده است با مشکل بیکاری هزاران نفر از اتباع خود روبرو شد.

مسدود شدن اپلیکیشن های چینی توسط هند و خطر بیکاری برای هزاران هندی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز، دولت هند همزمان با افزایش تنش های مرزی با چین 59 اپلیکشین این کشور از جمله برنامه محبوب تیک تاک را فیلتر کرد.

گزارش ها حاکی است تیک تاک حداقل توسط 100 میلیون هندی مورد استفاده قرار می گیرد و مسدود شدن آن مسائل بسیاری برای شهروندان به وجود آورده است.

از سوی دیگر اپلیکیشن های چینی محل کار و کسب در آمد ده ها هزار هندی بوده و به خصوص با تشدید کرونا در هند بسیاری به شغل های غیر حضوری روی آورده بودند.

مسدود شدن این برنامه ها هزاران هندی را بیکار می نماید و می تواند شرایط سخت مالی در این کشور را تشدید کند.

از سوی دیگر دولت هندی مدعی است طبق اختیارات قانونی که دارد استفاده از اپلیکیشن های چینی را در شرایط فعلی مجاز نمی داند.

مسئولین تیک تاک ضمن واکنش به مسدود شدن برنامه خود در هند اعلام کردند: اطلاعات کاربران هندی به هیچ دولت و نهادی داده نمی گردد و دهلی نو از این بابت می تواند اطمینان داشته باشد.

در میان اپلیکیشن های مسدود شده می توان نام های مشهوری چون Tik Tok,Shareit, Clash of King , Wechat و... را مشاهده کرد.

بعضی از این اپلیکشین ها در هند نیز دفاتر فعالی دارند و با مسدود شدن آنها کارمندان هندی که به صورت حضوری فعالیت می نمایند نیز کار خود را از دست خواهند داد.

هند و چین شرایط وخیمی را تجربه می نمایند و دو کشور طی روزهای اخیر نیروهای نظامی و تجهیزات خود را در مرزها به شدت افزایش داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 536

به "مسدود شدن اپلیکیشن های چینی توسط هند و خطر بیکاری برای هزاران هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدود شدن اپلیکیشن های چینی توسط هند و خطر بیکاری برای هزاران هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید