مهاجری: نیامده ام تا وارد بحث سیاسی و دعواهای مدیریتی و مالکیتی شوم، هیچ وقت از مسائل فرار نکردم

به گزارش مجله نازلارا، رضا مهاجری سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد تأکید کرد، هیچ وقت از مسائل فرار نکرده و برای کمک به این تیم آمده است.

مهاجری: نیامده ام تا وارد بحث سیاسی و دعواهای مدیریتی و مالکیتی شوم، هیچ وقت از مسائل فرار نکردم

به گزارش خبرنگاران از مشهد مقدس ، رضا مهاجری سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد پس از تساوی تیمش مقابل آلومینیوم اراک در نشست خبری گفت: دیروز درگیر ثبت قراردادها بودیم و به همین دلیل نتوانستم در نشست خبری شرکت کنم. چیزی ندارم درباره شرایط و تیم مان بگویم. شروع کار ما، آن چیزی که کار کرده بودیم و انتظار داشتیم نبود. هر چقدر که بچه ها کار کرده بودند، باید به غیرت و تعصب آنها آفرین گفت و دست شان را بوسید.

وی اضافه نمود: بازیکنان ما در پست های غیرتخصصی بازی کردند و فقط یک دروازه بان ذخیره داشتیم. سه بازیکن ما امروز در پست های غیرتخصصی بازی کردند. جعفری هافبک چپ جوان ما که از تیم جوانان آوردیم را به پست وینگر راست بردیم و ابوذر صفرزاده که یک چپ پاست را در دفاع راست گذاشتیم. آنهم در استادیومی که شرایط میزبانی نداشتیم، چون بازیکنان امید ما این استادیوم را ندیده بودند و شرایط میزبانی ما با تیم آلومینیوم اراک برابر بود.

سرمربی تیم فوتبال پدیده با بیان اینکه در استادیوم امام رضا (ع) تمرین نکرده بودند، گفت: باشگاه ما مسائلی دارد که در این خصوص با آقای حمیداوی صحبت کردم و فردا باید صحبت کنیم تا شرایط مان مشخص تکلیف شود. ادامه دادن به این صورت سخت است. از روزی که آمدم به عشق شهرم و به عنوان یک سرباز آمدم، چون خودم را مدیون فوتبال این شهر می دانم. نمی خواهم بگویم تیم های متمولی من را می خواستند، اما قبل از پیوستن به پدیده نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت با من صحبت کرده بودند و من برای کمک کردن به اینجا آمدم. ترجیح دادم به پدیده بیایم و مسائل را هم می دانستم، اما قول حل شدن این مسائل را داده بودند که مشکل بین مالکیت و هیئت فوتبال حل شود. این مسائل یک کدخدامنشی می خواهد که متأسفانه در شهر ما نیست و خیلی ها آتش بیار معرکه هستند.

مهاجری شرح داد: در جایگاهی نیستم که بخواهم برای کسی تصمیم بگیرم، اما برای خودم و تیمم می توانم تصمیم گیری کنم. به هر دلیلی فصل گذشته در بحث مارکتینگ مسائلی پیش آمده بود و حالا هم تیم به مالکیت گذشته برگشته است. حرف من این است که یا نباید تیم را بدهید یا وقتی این اتفاقات رخ داده، باید بدانید چه کار کنید. فوتبال خراسان ظرفیت بالایی دارد، اما در حال خودزنی هستیم. تیمی که امروز بازی کرد، یک جلسه تمرین داشت، چون ما سه روز پیش فهمیدیم پنجره بسته است. ما با سه بازی تدارکاتی آماده مسابقات شدیم، اما تیمی که امروز به زمین رفت، حتی یک بازی تدارکاتی هم نداشت.

وی ادامه داد: خدا را شکر با استراتژی که داشتیم، بچه ها باهوش عمل کردند. اگر جوانان ما با تجربه تر بودند و دقت بیشتری داشتند، در انتقال توپ از دفاع به حمله سریع تر عمل می کردند، حتی می توانستیم به گل برسیم. بازی در 20 دقیقه آخر قابل پیش بینی بود که بازی مستقیم شد. ضمن اینکه از میان 14 بازیکن لیست ما، امیرحسین کریمی و محمدرضا فلاحیان با مصدومیت بالای 70 درصد بازی کردند. دم امیرحسین کریمی گرم که به هر دلیلی مشکل داشت و دیر به تمرینات ما اضافه شد، اما آمد و 90 دقیقه برای تیم ما جان خودش را گذاشت. پس این بچه ها به تیم و شهری که در آن بازی می کنند، عرق دارند. نباید بگذاریم این انگیزه ها اُفت کند و من نیامده ام اینجا وارد بحث سیاسی و دعواهای مدیریتی و مالکیتی شوم. من مثل یک سرباز آمده ام به این تیم کمک کنم. در یک ماه گذشته هم بدون کوچک ترین مسئله و حاشیه به رغم مسائل زیاد کار کردیم و هیچ وقت از مسائل فرار نکردم، اما خودزنی به ما ضربه می زند. باید در مسیری قرار بگیریم که از اعتبار فوتبال خراسان دفاع کنیم.

درست است این مساوی با شرایط موجود ما چیزی از ارزش های ما کم نمی کند و حتی اضافه می کند، اما فوتبال خراسان نباید در خانه خودش مقابل تیم های همتراز خودش از مساوی راضی باشد.، سرمربی تیم فوتبال پدیده با بیان این جمله گفت: وقتی 14 بازیکن دارید، بدون دروازه بان و با دو مصدوم در پست های غیرتخصصی، یعنی کار بزرگی انجام دادند. همیشه به تیم های متمول احترام گذاشتم و هیچ وقت نخواستم آنها را پایین بکشم، بلکه ما باید خودمان را بالا بکشیم. چرا باید از تیمی که امکانات و کمپ دارد، 150 میلیارد، 200 میلیارد یا 250 میلیارد هزینه می کند انتقاد کنیم؟ ما خودمان باید بالا برویم و از ظرفیت ها استفاده کنیم. این فوتبال نه برای من است نه هیئت فوتبال، بلکه برای مردم این شهر است و ما باید جمع شویم و تکلیف مشخص شود تا کمک کنیم. ایراد گرفتن و غُر زدن راحت است، اما باید ببینیم با چه دیدگاهی نقد می کنیم. باید کفش های طرف را بپوشید و با آن راه بروید و به جای تحقیر و تضعیف کردن هم دیگر باید کمک کنیم.

مهاجری اضافه نمود: سعی کردیم آورده های ما بومی باشد. روزی که آمدم و لیست را به من دادند، گفتم این لیست خوبی است و من سه چهار بازیکن به این تیم اضافه می کنم، اما مگر می شود سه بازیکن خودشان را سرباز کنند؟ این ضعف قوانین فدراسیون فوتبال است و بازیکنی که تحت قرارداد باشگاه بوده، چطور خودش را سرباز می کند؟ باید یک تفاهم نامه سه جانبه امضا شود، نه اینکه بازیکن خودش برود و دفترچه سربازی بگیرد. مهربان، معصومی و یک دفاع وسط دیگر از تیم ما سرباز شدند و به فجر رفتند. مگر تیم ما چقدر ظرفیت دارد که سه بازیکنش به این صورت بروند؟ یک بازیکن مثل صادقی آمده و یک ماه است که دور زمین می دود. قراردادها کجاست و این قرارداد چه اعتباری دارد؟ بازیکن مسائلی دارد، اما وقتی تا سقف 80 درصد گرفتید، باید کار کنید. آقای الجبوری نیست، اما من روی آنها حساب کرده بودم.

وی با بیان اینکه جای بازیکنان جدا شده باید تعداد زیادی بازیکن جذب می کرد، گفت: هر کدام از این بازیکنان دو تا چهار میلیارد قیمت شان است و سقف بازیکنان ما یک میلیارد است. هفت هشت بازیکنی که آوردیم پنج شش میلیارد هزینه دارند و یک تیم ارزان و باکیفیت را بسته ایم. باید از بازیکنانی تشکر کنم که 25 روز بدون قرارداد آمدند و تمرین کردند. شما نمی توانید از نام محسن ربیع خواه، میلاد کمندانی، مجتبی بیژن و... بگذرید. جوانانی آوردیم که با قرارداد 300 میلیون تومان به تیم ما اضافه شدند که این فصل پدیده خواهند شد، اما پنجره بسته شده است. باید صحبت کنیم تا مسائل برطرف شود و ساختار باشگاه ما هم ایراد دارد. نمی خواهم کسی را تبرئه کنم، اما دلم به حال فوتبال شهرم می سوزد. عماد مهاجری که می گویند پسر من است، آقای عنایتی و خطیبی هستند که هر دو با قرارداد بهتر او را می خواستند، اما آمد به شهر خودش خدمت کنند. هادی عقیلی چرا به شهر ما آمده است؟ او به احترام من آمد و نباید خودزنی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده با اشاره به تیم های سابق مشهدی گفت: ایراد گرفتن خیلی راحت است، اما ببینید پیام و ابومسلم کجا هستند؟ تیم سیاه جامگان که کلی سختی کشیدیم و از لیگ دسته دوم به لیگ برتر آوردیم، کجاست؟ نباید بگذاریم این تیم هم در دعواهای بین شهری ما خراب شود. اگر این تیم هم به لیگ دسته اول برود، باید فاتحه فوتبال مشهد را بخوانیم. می دانم همه دغدغه دارند و اشکالات را کتمان نمی کنم. نمی گویم من معجزه خواهم کرد، اما قطعاً منِ رضا مهاجری دلم بیشتر از دیگر مربیان برای فوتبال این شهر می سوزد.

مهاجری تأکید کرد: یکسری ایرادها از باشگاه ماست و یکسری مسائل هم فشار روی ما بوده که برای یک بازی باید 130 تا 140 میلیون به استادیوم پرداخت کنیم. البته در این مدت تعامل صد درصدی با ما شده است که بدون قرارداد و پرداختی تمرین کرده ایم، اما یک جلسه تمرین در زمین آستان قدس 50 میلیون تومان است و این مسائل روی بخش خصوصی فشار می آورد. نظر من این است به صورت اسپانسری یا شرایط دیگری به ما کمک کنند. ما باید به فکر فوتبال شهرمان باشیم و نمی خواهم به تیم های دیگر توهین کنم، اما شما ببینید سیرجان یا رفسنجان به لحاظ وسعت و جمعیت در مقایسه با مشهد کجا هستند؟ ما از امکانات آنها لذت می بریم و باید ساختار آنها را ببینیم. این روزگار ماست به عنوان مشهد که یک کلانشهر و مرکز مذهبی شیعیان جهان است، اما زمین تمرینی و کمپ ما شرایط خوبی ندارد. من چهار سال در این شهر نبودم و جاهای دیگری کار کردم، اما می بینم دیدگاه ها همان دیدگاه های قدیمی بوده و امکانات هیچ پیشرفتی نکرده است.

وی درباره اینکه مگر می شود فقط اسپانسرها برای تیم هزینه کنند و به هر حال مالکیت باشگاه نیز باید به فکر حل مسائل باشد، گفت: اول صحبت هایم گفتم که ما در جایگاه قضاوت نیستیم. سال گذشته تیم را از آقای حمیداوی گرفتند و امسال تیم را دادند. ما که نمی توانیم تصمیم بگیریم و بالاخره بحث هایی میان مسئولان مملکت وجود دارد. ما ستاد تدبیر در شهرمان داریم و این مسائل را در پدیده لمس کردم. به هر حال تیم را به این آقا داده اند، اما اگر اشکالی داشته است، نمی دادید.

سرمربی تیم فوتبال پدیده در واکنش به این مسئله که هادی عقیلی در نشست خبری قبل از بازی گفته بود مالکیت باشگاه از زمانی که تیم را تحویل گرفته پولی تزریق نکرده است، گفت: ما که نمی خواهیم مقابل هم قرار بگیریم و همه باید برای یک جبهه بجنگیم.

مهاجری درباره اینکه مشکل تیم و باشگاه کجاست و مالکیت هیچ کاری نکرده است، گفت: شاید مشکل من هستم! من اشکالات را کتمان نمی کنم. امروز هم به مالک و هیئت مدیره پیام فرستادم که نمی خواهم آنها را رسانه ای کنم. ما برای حل مسائل باید تلاش کنیم و صحبت دو طرفه انجام بدهیم و بعد قضاوت کنیم. به بازیکنان نو پرداختی نداشتیم، اما بازیکنان قدیمی را پرداخت کردیم و پرداختی فصل قبل آنها به 80 درصد رسیده است.

وی درباره اینکه باشگاه از فروش برخی بازیکنان پول دریافت کرده اما این پول در باشگاه هزینه نشده است، گفت: من هم می گویم مسائل هست و اصلاً چرا باید پنجره ما بسته شود؟ ما اگر بخواهیم مسائل را بگوییم، فراوان است که باید آن را حل کنیم. باید به آقای حمیدوای بگوییم که شما تیم را گرفتید و باید پاسخگو باشید. اگر امروز من و بازیکن نمی آمدیم، به ضرر شهر می شد و بازی را 3 بر صفر می کردند. روزی که من از پدیده رفتم، 10 بازیکن تحویل فوتبال این شهر دادم و حالا در بهترین تیم های ایران بازی می کنند، اما اکنون این ساختار به هم ریخته است. ما در جایگاهی نیستیم که برای مالکیت باشگاه تصمیم گیری کنیم، اما اگر نقدی داریم باید برویم به آنهایی بگوییم که باشگاه را واگذار کرده اند. دغدغه هایی که داشتم را به مالکیت باشگاه گفته ام و آنها هم پاسخگو هستند. او گفت در اسرع وقت به تهران بروم و این مسائل به ضرر حمیداوی است. ما ساختار نداریم و امروز سرپرست نداشتیم. آقای رجبی قائم مقام باشگاه است و باید قرارداد آقایان سیدصالحی را امضا کند.

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت: من بین رفتن و ماندن مانده بودم، اما وقتی هادی عقیلی از شهر دیگری به اینجا آمده اند و کلی بازیکن با وجود شرایط بهتر اینجا آمده اند، با رفتن من چه چیزی حل می شود؟ اگر با رفتن من حل می شود، می روم. من از غرض بدم می آید و هیچ کسی کامل نیست، اما باید قبول کنیم در بخش خصوصی کار کردن سخت است. ما سه بخش خصوصی داریم که با هر سه آنها در تراکتور، نساجی و اینجا کار کردم. آقای زنوزی در تراکتور تیمی کهکشانی را با خود من بسته بود و ببینید اکنون این تیم کجاست. آقای حدادیان در نساجی اگر اسپانسر نبود، کم می آورد. ما در بخش خصوصی، توان رقابت با بخش دولتی را نداریم. من فصل قبل در مس کرمان بودم، اما چرا ما نباید مثل کرمان باشیم که سنگ آهن خاف را داریم؟ گاز سرخس و فولاد نیشابور برای ماست و باید پا جلو بگذاریم و مسائل حل شود. اگر همدیگر را بزنیم و روبه روی هم قرار بگیریم، به جایی نخواهیم رسید. دغدغه ها درست است، اما نباید روبه روی هم باشیم. رضا مهاجری آمده است و به فوتبال شهرش عرق دارد، اما مثلاً اگر عماد مهاجری آمده بود و به فوتبال این شهر تعلق نداشت، تیم را رها می کرد و می رفت. یک مربی در این مسائل نمی ماند. این بحث ها وجود دارد و دغدغه هایی که دارید هم بی ربط نیست و باید درست شود. ما همه در یک جبهه هستیم و برای یک هدف می جنگیم، اما این دغدغه ها باید درست شود یا نه؟ اگر تیم را دادید، چرا دادید؟ باید مسائل را حل کنیم تا دل مان شاد شود. نمی دانید در این چند روز که پنجره بسته شد، چه بر سر ما گذشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1291

به "مهاجری: نیامده ام تا وارد بحث سیاسی و دعواهای مدیریتی و مالکیتی شوم، هیچ وقت از مسائل فرار نکردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجری: نیامده ام تا وارد بحث سیاسی و دعواهای مدیریتی و مالکیتی شوم، هیچ وقت از مسائل فرار نکردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید