نظر مجری پیشکسوت درباره هنرمندانی که از ایران مهاجرت کردند

به گزارش مجله نازلارا، تسنیم/ بهمن هاشمی مجری قدیمی تلویزیون می گوید، بخش عمده ای از مسائل کشورمان به دشمنی های آمریکا برمی گردد؛ چون نخواستیم باج بدهیم و خواستیم روی پای خودمان بایستیم، تورم و تحریم داشتیم و همه چیز دست به دست هم داده است که سهولت امروز در هیچ کدام از عرصه های کاری مان نباشد.

نظر مجری پیشکسوت درباره هنرمندانی که از ایران مهاجرت کردند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بهمن هاشمی سال 1371 به عنوان گزارشگر کار خودش را در صداوسیما آغاز کرد. بخش هایی از گفتگو با این مجری پیشکسوت را مرور می کنیم.

در همین حال که بسیاری از مجریان و گویندگان قدیمی به موضوع دستمزدها انتقاد دارند و به قولی روزمزدند، برخی از تهیه کنندگان و اسپانسرها به سراغ مجریان کارنابلدی می فرایند که صرفاً چهره دارند یا بازیگرند، چرا این شرایط اتفاق افتاده است؟

انتخاب مجریان و گویندگان سلیقه ای است؛ امروز هاشمی را می پسندند و فردا به سراغِ شخص دیگری می فرایند. فقط اعتقاد دارم که پیشکسوتان این عرصه ها را فراموش نکنند.

من اعتقادم بر این است که می توانیم کنار گوینده ها و مجری های قدیمی مثل دوبله آن قدر بایستیم کار را به حرفه خودمان دربیاوریم، این اعتقاد دوبلاژ است و اعتقاد و سیاست درستی هم دارد. مجری جدید ایرادی ندارد کنار مجری قدیمی باشد، دیده گردد و آموزش ببیند.

به نظر من بخش عمده ای از مسائل کشورمان به دشمنی های آمریکا برمی گردد؛ چون نخواستیم باج بدهیم و خواستیم روی پای خودمان بایستیم، تورم و تحریم داشتیم و همه چیز دست به دست هم داده است که سهولت امروز در هیچ کدام از عرصه های کاری مان نباشد. کسی دوست ندارد برنامه اش بد گردد و مجری جدید باید باشد و به او فرصت بدهیم استعدادهایش را نشان دهد.

این را باید از دست اندرکاران پرسید که چرا از مجری قدیمی و مجری جدید کنار هم استفاده نمی کنند، وقتی از تجارب ارزشمند پیشکسوتان برای تعالی جوانان استفاده گردد اجرایشان هم بی نقص تر و بهتر خواهد شد.

یکی از نکاتی که بسیاری درباره آن صحبت می کنند غرور ملی بهمن هاشمی است، این غرور ملی از کجا می آید؟

من همه جا با صدای بلند گفته ام من ایرانی ام و هر موقع به کشورهای خارجی رفته ام بعد از چند ساعت دلم برای کشورم تنگ شده است، چون اینجا محبت و مهر و مهربانی را از مردم دیده ام و می بینم، شاید بسیاری با حرف من مخالف باشند اما همیشه گفته ام آن قدر باید زبان های مختلف را خوب یاد گرفت که به دنیا بفهمانیم ما چه کسی هستیم و چه ایده هایی داریم، در سفرهای خارجی این مهر و صمیمیت ایرانی ها را پیدا نکرده ام.

پس چرا برخی از دوبلورها به شبکه جم رفتند و برخی از هنرمندان دیگر هم از ایران رفتند؛ به این نکته فکر کردند می فرایند و برایشان اتفاقات بهتری خواهد افتاد؟

باورش این است که به جای بهتری می رود، شاید برود و بعداً پشیمان هم بگردد؛ شاید همه پشیمان هم باشند اما آن زمان برگشتن کار سختی شده است، چرا انسان کند کاری که باز آرد پشیمانی!

کجا افتخار کردید که ایرانی هستید؟

همه لحظات زندگی ام، هیچ جای دنیا به اندازه ایران به من خوش نمی گذرد.

منبع: همگردی
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 903

به "نظر مجری پیشکسوت درباره هنرمندانی که از ایران مهاجرت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر مجری پیشکسوت درباره هنرمندانی که از ایران مهاجرت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید