ویتول: اوپک پلاس عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت نفت می شود

به گزارش مجله نازلارا، گروه بازرگانی ویتول پیش بینی کرد سیاست تولید اوپک پلاس عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمتهای نفت در ماههای آینده خواهد بود.

ویتول: اوپک پلاس عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت نفت می شود

به گزارش خبرنگاران، بزرگترین شرکت بازرگانی نفت جهان احتمال اندکی برای بازگشت نفت ایران به بازار جهانی در سال میلادی جاری می بیند و بر این باور است که تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا هم به حد کافی سرمایه گذاری نکرده اند تا تولیدشان را به سرعت افزایش دهند.

مایک مولر، مدیر منطقه آسیای شرکت ویتول در وبینار شرکت گلف اینتلیجنس گفت: کنترل قیمت نفت به میزان زیادی در دستان اوپک پلاس است. در آمریکا تعداد دکلهای حفاری برای بالا بردن تولید به نحوی که تقاضای بیشتر برای نفت را تامین کند، کافی نیست.

اوپک و متحدانش در قالب گروه اوپک پلاس که متشکل از 23 کشور است، روز دوشنبه دیدار می کنند. در پی صعود نفت برنت به 80 دلار در هر بشکه در هفته گذشته که از سال 2018 به این طرف بی سابقه بود، بعضی از معامله گران و مقامات کاخ سفید از اوپک پلاس خواستند افزایش تولید سریعتر از میزانی که برنامه ریزی کرده است را اعلام کند.

این گروه در حال احیای تدریجی تولیدی است که سال گذشته در اوج پاندمی محدود کرده بود. وزیران اوپک پلاس در ژوییه توافق کردند در چند ماه آینده هر ماه به میزان 400 هزار بشکه در روز تولیدشان را افزایش دهند.

کمبود گاز طبیعی در اروپا به محدودیت عرضه در بازار نفت اضافه کرده و شرکتها مجبور شده اند برای تولید نیرو به استفاده از نفت روی بیاورند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، به گفته مولر، بعضی از اعضای اوپک پلاس اظهار کرده اند که نگرانند عبور نفت از مرز 80 دلار در هر بشکه به تقاضا ضربه بزند. آنها می خواهند پیش از ورود نفت ایران یا آمریکا، درآمد خوبی از نفت کسب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1266

به "ویتول: اوپک پلاس عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت نفت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتول: اوپک پلاس عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت نفت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید