یاری 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری به منتا

به گزارش مجله نازلارا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران و اندیشکده تعاون از یاری 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری به منتا اطلاع داد.

یاری 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری به منتا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران -منتا- و اندیشکده تعاون که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمد رضا پور ابراهیمی و مهدی عیسی زاده روسای کمیسیون های مالی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق و حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی برگزار گردید گفت: امروز در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم و اندیشکده تعاون و مرکز نوآوری توسعه تعاون را افتتاح می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 230 میلیارد تومان خط اعتباری برای فعالیت تعاون های دانش بنیان این مراکز اطلاع داد و گفت: 20 میلیارد تومان برای حمایت از منتا، 10 میلیارد تومان برای شهرستان ها و اندیشکده، جمعا 30 میلیارد تومان یاری از سوی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری اختصاص یافت.

وی اضافه نمود: حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان از اهمیت این موضوع دارد و در دوره مدیریت دکتر ستاری فعالیت شرکت های دانش بنیان اوج گرفت.

شریعتمداری با بیان اینکه قانون اساسی ساختار مالی ایران را به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می نماید و تامین استقلال مالی جامعه و ریشه کن کردن فقر و محرومیت را ناشی از فعالیت تعاونی می داند خاطر نشان کرد: با وجود همه کوشش هایی که اجرا شده کماکان شاهد تمرکز ثروت در دست گروه خاصی هستیم و دولت به عنوان کارفرمای عظیم فعالیت می نماید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فرهنگ اقتصاد ایران به تعاونی نزدیک تر است اضافه نمود: معاون امور تعاون، نماینده ویژه برای هفت استان کشور مشخص نموده که در مراکز استان و شهرستان ها فعال باشند و فعالیت بانک توسعه تعاون، معاونت تعاون، معاونت توسعه، فنی حرفه ای، بهزیستی و همه نهاد های دخیل را آنالیز نمایند و زمینه اقدامات اجرائی را فراهم آورند.

شریعتمداری با بیان اینکه منظور از نوسازی تنها حمایت از شرکت های دانش بنیان جدید نیست خاطر نشان کرد: دانش بنیان کردن تعاونی های موجود نیز برعهده ماست.

وی اضافه نمود: درحال حاضر 11 اندیشکده تشکیل شده و تا سرانجام سال به 22 مرکز می رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اندیشکده فعالیت خود را از قبل شروع نموده و امروز به صورت رسمی افتتاح می گردد.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های عظیم تعاونی در جهان خاطر نشان کرد: تمام فعالیت های شیلات و آبزیان در کشور به صورت تعاونی انجام می گردد و سایر بخش ها مخصوصا کشاورزی نیز مستعد دانش بنیان شدن هستند و از طرف دیگر مراکز نوآوری توسعه باید شرکت های دانش بنیان جدید که با ذوق و اندیشه جوانان فرهیخته تاسیس می شوند را در قالب تعاونی مورد حمایت قرار دهند تا این دو در کنار هم بتوانند فعالیت مالی ایران را به نتیجه مطلوب برسانند.

شریعتمداری با بیان اینکه، شفافیت محور اصلی کارهاست و حتما باید استمرار پیدا کند توضیح داد: در گذشته فرایند ثبت تعاونی دو ماه به طول می انجامید، اما امروز در سامانه جامع کمتراز یک هفته انجام می گردد.

وی با اعلام اینکه در بانک توسعه تعاون یک شعبه (VIP) که بتواند خدمات ویژه ای را به همه مراکز دانش بنیان و استارتاپ ها ارائه کند ایجاد شده است گفت: همه مراکزی که تسهیل گر فعالیت تعاونی ها در کشور هستند اینجا نماینده دارند و این مرکز می تواند برای هدایت و مشاوره به تعاونی هایی که مشکل دارند عمل کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 850

به "یاری 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری به منتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری به منتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید